Park na Słodowie - otwarcie w marcu. Zdjęcia i film z drona!

2018-09-20 16:59:28, Maciej Kowalczyk

Jeszcze w ubiegłym roku tereny położone pomiędzy szlakiem kolejowym a ulicą Wysoką pełne były krzewów, drzew i traw, wśród których majaczyły ruiny dawnego odkrytego basenu. Dziś, to miejsce zmieniło się nie do poznania. Rozpoczęte w ubiegłym roku prace, zgodnie z harmonogramem, zakończą się w marcu otwarciem nowego kompleksu parkowego.

To miejsce, w zamierzeniach ratusza, ma przyciągać nie tylko spacerowiczów. Na całym terenie,tego nowego na mapie Włocławka parku, pojawią się także obiekty sportowo rekreacyjne. Powstanie także wkomponowany w skarpę amfiteatr, już dziś, po części, widoczny. Dziś na terenie Parku na Słodowie odbyła się konferencja prasowa władz miasta.

Z terenu położonego pomiędzy Zgłowiączką, Wysoką, Szpitalną i torami kolejowymi zniknęło około tysiaca drzew i krzewów. Choć dziś teren ten wygląda przez to na nieco "pusty" (pozostawiono jedynie te drzewa, które wpisywały się w koncepcję zagospodarowania tego miejsca), jak zapewnia ratusz zieleń wróci tam w postaci nasadzeń, gdy tylko zakończą się główne prace związane z budową obiektów sportowo-rekreacyjnych. Na Słodowie pojawią się dwa takie obiekty.

Tuż przy ulicy Wysokiej pojawią się korty tenisowe, te, w zasadzie zostały już wykonane, brakuje tylko ogrodzenia panelowego, które oddzieli je od reszty parku. Przy dawnym budynku Izby Wytrzeźwień, a obecnie harcerskiej "Bazy Przygody", pojawi się plac zabaw dla dzieci, zaś tuż obok zlokalizowana będzie "Zielona Klasa". Po sąsiedzku znalazło się miejsce dla wspomnianego amfiteatru. Zaś nieopodal, nad jednym z dwóch znajdujących się tu stawów pojawi się pomost. Wszystkie te obiekty połączone zostaną ścieżkami, a główny ciąg pieszo-rowerowy biegnący od ulicy Wysokiej, pozwoli nam przejść do "Ogrodu na Pompce" i dalej, aż do Parku Sienkiewicza i na wiślane bulwary.

Choć, jak wspomniano, park ma zostać oficjalnie otwarty na wiosnę przyszłego roku, to większość prac na jego terenie doprowadzona będzie do końca wcześniej. Już zimą uruchomiony zostanie monitoring i oświetlenie tego miejsca.

Koszt tej parkowej inwestycji wyniesie 14 milionów złotych. Jednak większość tych środków pochodzi z zewnętrznego dofinansowania. Przypomnijmy, że miasto dwukrotnie ubiegało się o pozyskanie funduszy. Projekt dwukrotnie trafiał na listę rezerwową.

Wówczas prezydent wystąpił z wnioskiem do ministerstwa o dołożenie środków i realizację, tak bardzo ważnej dla mieszkańców Włocławka inwestycji, jaką jest Park na Słodowie. Udało sie. - przypomina zastępca prezydenta Magdalena Korpolak Komorowska.

Dofinansowanie projektu ostatecznie sięgnęło 85 procent kwoty i ten element rewitalizacji włocławskich parków zakończył się sukcesem. 

Ta część parku usytułowana nad Zgłowiączką w naszych zamierzeniach ma służyć mieszkańcom - podsumowuje prezydent Marek Wojtkowski - Chcielibyśmy to również połączyć drogami rowerowymi ze starą częścią parku i oczywiście doprowadzić do bulwarów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z konferencji. Zobaczycie tam też, jak wygląda "z lotu ptaka"  teren przyszłego parku:

Fotorelacje


Komentarze (1)


waga (2018-10-02 09:18:44) Zgłoś do moderacji
nic sie nie wspomina na ile miejsc bedzie amfiteatar na zdjeciach jest malenki

Dodaj swój komentarz