Boisko przy SP 23 - bieżnie, siłownia i plac BRD

2018-09-12 17:04:46, Maciej Kowalczyk

Boisko znajdujące się przy Szkole Podstawowej nr 23 od lat nie przyciągało i nie zachęcało do uprawiania tam jakiejkolwiek dyscypliny. "Wyglądała jak lej po kilkutonowej bombie" - mówił o "dziurze" w jakiej się znajdowało, prezydent Marek Wojtkowski. Dziś spotkał się z dziennikarzami na terenie, już całkiem nowego, kompleksu.

Nowe boisko do piłki ręcznej, zamiast starego asfaltowego, nowa bieżnia, nowe boisko do koszykówki, siłownia zewnętrzna, rozbieg do skoku w dal i jedyny, póki co, w mieście plac BRD, na którym uczniowie mogą poznawać, w sposób bezpieczny, zasady ruchu drogowego. Tak w największym skrócie prezentuje się warta ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych inwestycja. Umowę na wykonanie prac podpisano w grudniu ubiegłego roku, dziś kompleks jest gotowy.

Zarówno kompleks sportowy, jak i miasteczko ruchu drogowego, będzie służyło nie tylko uczniom SP23, ale również wszystkim mieszkańcom naszego miasta - mówiła dziś na konferencji Magdalena Korpolak Komorowska, Zastępca Prezydenta.

Jak dodaje prace objęły nie tylko wykonanie boisk i nawierzchni. Wzmocnione zostały także mury oporowe przy kompleksie, wykonano instalacje kanalizacyjne a cały teren odgrodzono. Obiekty znajdują się też pod stałym monitoringiem.

Naszą intencją jest żeby tego typu obiekty sportowo-rekreacyjne powstały na wszystkich większych osiedlach. Dlatego myślę, że Południe w tym względzie jest już zaspokojone. - mówi Marek Wojtkowski - Jeśli chodzi o Zazamcze, znają Państwo obiekt przy Zespole Szkół Elektrycznych, który będziemy stopniowo doposażać, żeby stał się rzeczywiście takim centrum sportowo rekreacyjnym.

Na osiedlu Kazimierza Wielkiego, podobny kompleks powstanie przy Zespole Szkół nr 3, gdzie istniejące już instalacje będą stopniowo doposażane. Jak szacuje, realizacja tego programu zajmie najbliższe dwa lata.

Jak prezentuje się kompleks, wraz z miasteczkiem ruchu drogowego, zobaczycie w naszym materiale wideo. zapraszamy.

 

 

Komentarze (1)


zonik (2019-04-26 21:06:03) Zgłoś do moderacji
Wszystko Ok tylko po poludniu jest zamykane gdybym chciala skorzystac z urzadzen do cwiczen tylko w godzinach otwartej placowki wiec po pracy nie ma szansy mimo ze objekt jest oswietlony

Dodaj swój komentarz