1829 osób - rekord pobity. Film i zdjęcia z drona!

2018-09-19 17:30:39, Maciej Kowalczyk

Do tego wydarzenia przygotowywano się od wielu tygodni. Z sukcesem. We Włocławku padł rekord w ilości osób jednocześnie machających flagą Polski. Aby padł, konieczna była obecność 351 osób. Było - wielokrotnie więcej.

Głównie, choć nie tylko, uczniowie i nauczyciele z włocławskich placówek spotkali się dziś na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, uzbrojeni w narodowe flagi. Przypomnijmy, ze próba bicia rekordu, otworzyła niejako cykl miejskich uroczystości związanych z obchodami stulecia polskiej niepodległości.

W organizację przedsięwzięcia włączył się Urząd Miasta, a głównym "pilotem" akcji, był Zespół Szkół nr 3. Na miejscu, pod czujnym okiem sędziego z bura rekordów pojawił się spory tłum, który punktualnie o 11:00, do dźwięków hymnu państwowego wymachiwał biało-czerwonymi flagami. To, że rekord padnie stało się jase już w chwili rozpoczęcia próby. Niemniej oficjalne potwierdzenie nastąpiło kilka minut później. Natalia Ławiecka, która z ramienia Biura Rekordów nadzorowała tą patriotyczną próbę rozwiała wątpliwości:

Wystarczyło, by było to 351 osób - mówi o liczbie uczestników akcji - Rekord jest pobity (...) jest tutaj 1829 osób.

Sędzina nie tylko bacznie liczyła ucestników imprezy, ale takze oceniała ich zaangażowanie. Także i pod tym względem próba przebiegła znakomicie. Jak mówi, tylko kilka osób nie podniosło flagi a całość została znakomicie przygotowana.

Z pobicia rekordu cieszyli się również przedstawiciele władz miasta. Obecny na wydarzeniu Marek Wojtkowski, podkreślał, że ta akcja i bicie rekordu jest patriotyczną manifestacją, znakomicie wpisującą się w obchody 100-lecia polskiej niepodległości. 

Jako (...) Polak, zawsze z wielkim szacunkiem, estymą podchodzę do uroczystości narodowych i przede wszystkim do naszych symboli narodowych - mówi prezydent Włocławka - To nas wyróżnia wśród innych narodów Europy, że jesteśmy szczególnie blisko, szczególnie związani z naszą historią, z naszymi barwami narodowymi.

Niebawem Rada Miasta także zbierze się na uroczystym posiedzeniu poświęconym obchodom stulecia, jej przewodniczący Rafał Sobolewski zwraca uwagę, że ta inauguracja uroczystości upamiętniających polską niepodległość, pod znakiem rekordu, wypadła znakomicie:

Cieszy przede wszystkim to, że tak wielu młodych ludzi jest w ten sposób wprowadzonych w tą sprawę bardzo dla nas ważną - odzyskania niepodległości.

A więcej o tym co dziś działo się na stadionie OSiR, a także o tym, czy polska flaga wzbudza jakiekolwiek emocje wśród młodego pokolenia - w naszym materiale wideo. Dowiecie się z niego także o tym, jak wygląda preferowana przez miejskich oficjeli i nie tylko, metoda machania flagą ;)

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz