Zamknij X

49 sesja Rady Miasta już jutro

2018-09-13 08:18:18, Maciej Kowalczyk

O godzinie 9:00, w piątek, w sali przy Zielonym Rynku zbiorą się radni. W porządku sesji znalazły się punkty dotyczące przebudowy chodnika przy ulicy Planty, oraz zimowego utrzymania dróg w mieście.

150 km. dróg, 39,1 km. ścieżek rowerowych, 4,7 km. chodników i 3 kładki dla pieszych – dwie w ciągu drogi krajowej nr 91 (ul. Toruńska) i jedną nad torami kolejowymi (ul. Promienna). Zimowe utrzymanie tych szlaków stoi przed firmą, jaka wygra przetarg ogłoszony przez władze miasta. Aby ratusz mógł podpisać umowę i zaciągnięcie zobowiązań, wymagana jest jednak zgoda miejskich rajców. Tym tematem zajmą się podczas zbliżającej się sesji.

Radni zajmować się będą też petycją mieszkańców ulicy Planty I. Dotyczy ona remontu chodnika pomiędzy ulicami Wiejską i Kaliską. Mieszkańcy w piśmie przesłanym w maju tego roku zwrócili uwagę, że obecnie stan tego chodnika jest fatalny. Popękane płytki i nierówności utrudniają poruszanie się po nim, a po drugiej stronie ulicy nie ma żadnego ciągu dla pieszych. W budżecie na rok 2018 zabrakło środków na wykonanie tej inwestycji, jednak prezydent zapewnił, że podejmie starannia aby przyszłym roku ten remont znalazł się w planie budowy chodników, lub wśród remontów bieżących. 

Oprócz tego radni zdecydują czy Włocławek przystąpi do projektu realizowanego ze środków kujawsko-pomorskiego RPO - "Aktywna mama, aktywny tata", który ma wspomóc zatrudnienie osób sprawujących jednocześnie opiekę nad dziećmi. Zajmą się także skargą na działania Prezydenta Miasta, jaka trafiła do rady.

Początek obrad o godzinie 9:00. Transmisja na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz