Festiwal Wisły pełen atrakcji

2018-08-08 15:22:39, Maciej Kowalczyk

Poezja, śpiew, niezapomniane widoki rzecznej flotylli, a dla zainteresowanych - rejs do Nieszawy. To czekać będzie nas w najbliższy weekend. Festiwal Wisły oficjalnie rozpocznie się we Włocławku w niedzielę. Jednak już w sobotę czekają nas pierwsze atrakcje.

Na przystani przy ulicy Piwnej, z dziennikarzami, spotkała się dziś Wiceprezydent Włocławka Barbara Moraczewska, oraz jeden z organizatorów Festiwalu Jacek Kiełpiński z Kujawsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej. Teamt to oczywiście druga edycja  Festiwalu Wisły największego w Polsce zlotu tradycyjnych jednostek rzecznych. 

Jego pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem, a w trzech festiwalowych miastach zebrał stutysięczną publiczność. W tym roku, jak wszystko na to wskazuje, będzie podobnie, bo jak przyznaje Jacek Kiełpiński "festiwal się rozrasta". O wszystkich atrakcjach związanych z tegorocznym wydarzeniem informacje znaleźć można na stronie festiwalu. Wciąż pojawiają się tam nowe wydarzenia. Jednym z nich jest rejs z Włocławka do Nieszawy, w który wyruszyć może każdy. Rejs jest bezpłatny, a zaproszenia można odbierać w Informacji Turystycznej przy ulicy Warszawskiej. Będą one dostępne dla włocławian od jutra (czwartek), a dla zainteresowanych przygotowano czterdzieści miejsc. Warto się więc pospieszyć.

Myślę, ze jest to atrakcyjna podróż. Można poznać troszeczkę Wisłę i pogoda, mam nadzieję też dopisze, więc na pewno można przyjemnie spędzić ten czas - zachęca Wiceprezydent Barbara Moraczewska. Jak dodaje, uczestnicy wyprawy mają zagwarantowany transport powrotny, z Nieszawy do Włocławka.

To oczywiście nie jest jedyny akcent Festiwalu związany z Włocławkiem. Już w sobotę, o 19:00 na terenie przystani przy Piwnej odbędzie się "Potańcówka Flisacka", a na pobliskim moście nad Zgłowiączką zagoszczą poeci. Trudno wyobrazić sobie lepszą scenerię dla takiego poetyckiego wieczoru, niż ta na "moście zakochanych". Niedziela rozpocznie się od mszy świętej w intencji flisaków, we włocławskiej katedrze, jej początek to godzina 8:30. O 10:30 zaś flotylla wyruszy w festiwalową drogę.

Na szlaku atrakcji znajdziemy przeprawę przez Wisłę na linie (to w Toruniu), obchody 50-lecia ruchu wikińskiego w Polsce, niezliczone kulinarne stoiska, koncerty, pokazy rękodzieła, wieczory poetyckie na wiślanych łachach i wiele innych, które szczelnie wypełniają tegoroczny program. Słowem - warto tam być i samemu odkryć magię królowej polskich rzek.

Komentarze (1)


j-23 (2018-08-09 15:33:45) Zgłoś do moderacji
Qu..a czemu tam a nie we Włocławku

Dodaj swój komentarz