Zamknij [X]

Festiwal Wisły już na horyzoncie

2018-08-02 08:55:32, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-08-12 | 10:00 gdzie Przystań przy ulicy Piwnej

W ubiegłym roku odniósł niesamowity sukces i zebrał w trzech festiwalowych miastach 100 tysięcy widzów. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku miało być inaczej. Choć festiwal oficjalnie rozpocznie się 12 sierpnia w Ciechocinku, nim to nastąpi, rzeczna flotylla wyruszy tego dnia z Włocławka.

W niedzielę, 12 sierpnia, rusza druga edycja największego w Polsce zlotu tradycyjnych jednostek rzecznych. Każdy kto w niedzielne przedpołudnie wybierze się na włocławskie bulwary będzie mógł obserwować paradę kilkudziesięciu niepowtarzalnych statków i łodzi (drakkarów, berlinek, szkut, galarów i innych). Flisacy zaprezentują je płynąc z przystani przy ul. Piwnej w kierunku tamy, a następnie zawrócą i udadzą się rejs do Nieszawy. 

Tegoroczna edycja imprezy, podobnie jak ubiegłoroczna, to jednak nie tylko widowiskowa kawalkada łodzi, to także, a może przede wszystkim, okazja do odkrycia na nowo magicznej Wisły. Jej dzikiej przyrody, piaszczystych ostoi i malowniczych zakątków regionu zagubionych nad jej brzegami. Dla mieszkańców miast położonych na trasie imprezy to też możliwość odkrycia na nowo zapomnianych rzemiosł, zawodów i umiejętności. Związane z Wisłą rękodzieła, kulinaria i masa innych atrakcji na czele z obchodami 50-lecia ruchu wikińskiego w Polsce. Tak właśnie zapowiada się tegoroczny Festiwal Wisły. Także we Włocławku nie zabraknie atrakcji, a organzatorzy zapowiadają niespodziankę. O jej szczegółach będziemy informować.

Początek parady o godz. 10:00. Wcześniej, o godz. 8:30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji flisaków i szyprów wiślanych w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku.

Festiwalowe klimaty będzie można poczuć także w wieczór poprzedzający inaugurację FESTIWALU WISŁY. Miłośnicy muzyki szantowej i kultury żeglarskiej, a także wszystkie osoby liczące na dobrą zabawę, będą mogły posłuchać występu zespołu „Barowe Żywioły”. Razem z zespołem oraz flisakami, będzie można się bawić w sobotę 11 sierpnia na przystani przy ul. Piwnej.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz