12 i 13 sierpnia we Włocławku odbędzie się Festiwal Wisły

2022-08-09 08:34:56, Q4.pl

W piątek 12 sierpnia oraz z sobotę 13 sierpnia 2022 na włocławskich bulwarach odbędzie się Festiwal Wisły. Od godziny 11.00 na bulwarach będą czynne stoiska edukacyjne prezentujące dawne rzemiosła i zawody m.in. szkutnictwo, powroźnictwo, ciesielstwo okrętowe, rybactwo, kulturę i folklor regionów nadwiślańskich. Będzie można też odwiedzić Jarmark „Nadwiślańskie Smaki” oraz „Aleję muzeów” – czyli stanowiska edukacyjno-promocyjne.

Dnia 12 sierpnia o godz. 14.00 w Muzeum Historii Włocławka (ul. Szpichlerna 19) odbędzie się wykład multimedialny „Dzieje mostów na Wiśle we Włocławku”, w godz. 15:30 - 16:30 koncert zagra szantowy zespół Kapitan Thorn. O godz. 17:00 rozpocznie się parada wzdłuż Bulwarów kilkudziesięciu statków i łodzi biorących udział w największym w Polsce zlocie tradycyjnych jednostek rzecznych. Poza mniejszymi batami, lejtakami i łodygami, udział weźmie kilkanaście dużych statków: galary, byki, nasuta i łodzie wikińskie. Również o godz. 17:00 rozpocznie się koncert Jacka Słupkowskiego (piosenka żeglarska).

Od godz. 18:00 będzie można zwiedzać statki i łodzie przybyłe na festiwal. O tej samej porze ruszą bezpłatne rejsy dla publiczności (Przystań wodna na Wiśle, bilety do pobrania codziennie na stanowisku organizatora).

To tylko część piątkowych atrakcji – pierwszy dzień Festiwalu zakończy się około godz. 22.30.

W sobotę 13 sierpnia w godz. 4:45 - 6:00 nastąpi „Czułe ujęcia o wschodzie słońca” – czyli rejs i warsztaty fotograficzne pod okiem znanego fotografa Maksymiliana Rigamontiego. Wspólne fotografowanie panoramy Włocławka. Wstęp wolny tylko dla zakochanych. (Wyspa na Wiśle naprzeciwko Starego Rynku, rozpoczęcie rejsu z Przystani wodnej na Wiśle) - zapisy drogą mailową: festiwalwisly@gmail.com, liczba miejsc ograniczona).

Oczywiście również będą czynne targi tradycyjnych produktów regionów nadwiślańskich oraz stoiska edukacyjne, będzie można też zwiedzać statki i łodzie. Bezpłatne rejsy dla publiczności rozpoczną się o godz. 14.00. O tej samej porze rozpocznie się piknik „Nasza Wyspa”. W programie m.in.: gry i zabawy dla dzieci, turniej siatkówki plażowej, joga na plaży - zajęcia dla zaawansowanych i początkujących, pokaz Aikido - 15:45-16:00, pokaz kulinarny pt. „Kuchnia flisacka” - 15:30-17:00, koncert zespołu Reggae Jemiayka - 16:00-17:00. O godz. 16.00 wyruszy parada z bębnami statków i łodzi. O godz. 21:00 rozpocznie się koncert Mrozu.

Pożegnanie flisaków i rozpoczęcie rejsu do Torunia nastąpi w niedzielę 14 sierpnia o godz. 7.00 rano.

Powyższe imprezy to tylko niewielka część wydarzeń, koncertów, prezentacji zaplanowanych w ramach włocławskiej edycji Festiwalu Wisły. Szczegóły można sprawdzić na stronie: https://festiwalwisly.pl/3/program

„Festiwal Wisły” Włocławek 2022 r. jest realizowany ramach projektu „Włocławek – miasto nowych możliwości. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i budżetu państwa, w ramach Programu Rozwój Lokalny.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz