25 czerwca wystartowały „Wakacje z Olimpijczykiem”. 46 uczestników ma szansę wziąć udział w zajęciach sportowych, plastycznych, kulturalnych, wycieczkach a przede wszystkim zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień.
W pierwszym tygodniu uczestnicy półkolonii brali udział w grach i zabawach ruchowych, zajęciach na buszowisku „Urwis”, w Olimpiadzie Półkolonijnej, w zajęciach na kręgielni Odwiedzili także kino, oglądając „Wyszczekanych” i „Jurassic World : Upadłe Królestwo”.
Drugi tydzień półkolonii rozpoczął się od wycieczki do Płocka, do parku trampolin „Adrenalina”. We wtorek odbył się „Dzień japoński”. Dzieci i młodzież zapoznała się z kulturą Japonii i uczestniczyła w turnieju SUMO. Można było także dowiedzieć się jak przygotować SUSHI oraz stworzyć flagę Japonii oraz symbole ściśle związane z Krajem Kwitnącej Wiśni.
Jeśli Japonia, to oczywiście judo. Tego dnia jednak trener judoków „Olimpijczyka” Bartosz Zieliński poprowadził turniej… sumo. Zwycięzcą II grupy został: Szymon Ansilewski – Wrzesiński, drugie miejsce zajął Aleksander Kwiatkowski a trzecie Remigiusz Morawski. W grupie III wygrał Marcel Dobrian, drugi był Kacper Morawski a trzeci Antoni Żórawski.
Z kulturą Japonii uczestników półkolonii zapoznała trenerka „Olimpijczyka” Aneta Szczepańska, która kilka razy miała przyjemność przebywać w Japonii i zapoznać się z życiem mieszkańców wysp. Ponadto trenerka judo (a także technik żywienia) zaprezentowała sposób wykonywania SUSHI (maki – zushi) – sushi zawijane. Po prezentacji dzieci i młodzież sama wykonywała swoje pierwsze maki – zushi.
Częścią plastyczną zajęła się Pani Klaudia Jesionowska, która sprawiła, że najmłodsi uczestnicy półkolonii mogli poczuć się, jak w Japoni. Dziewczynki przebrały się w tradycyjne stroje narodowe (kolorowe kimona), natomiast chłopcy w stroje wojowników japońskich.
To wszystko za uczestnikami. Przed nimi zaś wycieczka na Termy do Uniejowa, Rejs katamaranem oraz park linowy, ognisko i grill.
- Półkolonie z Olimpijczykiem nasz klub organizuje od wielu lat. Zainteresowanie półkoloniami jest bardzo duże. Ze względu na ograniczenia w dofinansowaniu uczestników, musimy zmniejszać ilość dzieci i młodzieży na półkoloniach. W tym roku dostaliśmy większe dotacje, a mimo to wszystkich chętnych dzieci nie mogliśmy przyjąć. Półkolonie są przede wszystkim bardzo atrakcyjne. To jest atut tych półkolonii. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Miasto Włocławek, możemy choć części dzieci i młodzieży z Włocławka pokazać w jaki sposób można podczas wakacji spędzać czas wolny od uzależnień i patologii społecznej. Naszym zadaniem jest przede wszystkim zapobiegać. Trudno jest „naprawiać” młodzież, która weszła na złą drogę, która wraca do swojego środowiska bez perspektyw lepszego życia. Dlatego też podejmujemy się dużo wcześniej prowadzić tego typu zajęcia, gdyż jest to najlepsza i najtańsza profilaktyka – komentuje trenerka „Olimpijczyka” Aneta Szczepańska.
Dla wszystkich uczestników półkolonii oraz Olimpiady Półkolonijnej przygotowane są dyplomy i nagrody rzeczowe. Dzieci i młodzież podczas trwania półkolonii ma zapewnioną opiekę od 10:30 do 16:40 (poniedziałek – piątek), obiady, napoje, nagrody, zakup biletów (wejściówek) oraz przejazdy.
Kierownikiem półkolonii jest Pani Jolanta Stasinowska.
Komentarze (0)