Komentarz prezydenta Włocławka ws. piątkowej sesji Rady Miasta

2018-04-26 12:23:04, Maciej Kowalczyk

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta głosowane będą m.in. projekty uchwał ws. Upoważnienia prezydenta Włocławka do zaciągania zobowiązań związanych z inwestycjami oraz prowadzonymi działaniami. Komentarz prezydenta do nowego trybu prowadzenia inwestycji w tym do budownictwa mieszkaniowego.

Zgodnie z wcześniejszymi decyzjami Rady Miasta Włocławek cofnięto prezydentowi Włocławka możliwość zaciągania zobowiązań bez zgody Rady Miasta. Cała sytuacja zdaniem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego jest precedensem w skali kraju i powoduje blokowanie działań inwestycyjnych.

Niestety tak zostało to zaproponowane przez radnych. My jesteśmy w dużej mierze zablokowani, bo np. wiele przetargów, które już powinny być uruchomione leży w szufladach i czeka na decyzje Rady – jak mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

W związku z tym prezydent Włocławka zapowiedział, że będzie informował mieszkańców o tym, co jest wstrzymywane.

Odpowiadając na pytanie, co będzie jeśli radni się nie zgodzą się z daną inwestycją? – prezydent odpowiada – będę zrzucał odpowiedzialność na radnych. Mieszkańcy powinni być informowani od początku do końca, jak wyglądają procesy inwestycyjne. Radni maja szereg różnych możliwości, żeby kontrolować moją pracę. – jak dodaje.

Zdaniem prezydenta, decyzja radnych ws. cofnięcia uprawnień jest niezrozumiała, bo każde zmiany w budżecie i tak są głosowane, zatem całość jest powielaniem procedur.

Prezydent Włocławka w swojej wypowiedzi odniósł się również do planowanej na piątkową sesję dyskusji dotyczącej Miejskiego Budownictwa Mieszkaniowego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz