Kolejna sesja nadzwyczajna? Co dalej z współpracą w Radzie Miasta?

2018-04-14 16:40:14, Maciej Kowalczyk

Tuż przed piątkową nadzwyczajną sesją Rady Miasta Włocławek odbyła się konferencja prasowa z udziałem przewodniczącego Rady Miasta Rafała Sobolewskiego oraz radnych: Janusza Dębczyńskiego i Dariusza Wesołowskiego. Konferencja dotyczyła kwestii funkcjonowania Rady Miasta w obliczu ostatnich wydarzeń.

Przed nami planowana sesja Rady Miasta, która odbędzie się 17 kwietnia, a do przewodniczącego Rafała Sobolewskiego wpłynął kolejny wniosek o nadzwyczajną sesję, tym razem w sprawie spółki MBM.

Jako przewodniczący napotykam teraz trudności jeżeli chodzi o sprawną pracę Rady Miasta Włocławek – jak powiedział przewodniczący RM Rafał Sobolewski.

Zaznaczył przy tym, że do czasu konferencji nie otrzymał jeszcze żadnych materiałów na wtorkowe obrady.

Odnosząc się do piątkowej decyzji radnych, którzy większością PiS i radnych niezależnych odrzucili projekt uchwały ws. zaciągania zobowiązań przez prezydenta, naznaczył, że w chwili obecnej prezydent będzie miał za zadanie przedkładać Radzie Miasta uchwały do akceptacji dot. ewentualnych wydatków. Jeżeli dokumentów tych będzie dużo, to jest możliwość, żeby sesje odbywały się częściej.

Przewodniczący odniósł się również do terminu piątkowej sesji, która przypomnijmy odbyła się 13 kwietnia o godzinie 13.13. Związane to jest z tym, że chciałem zaakcentować absurdalność tych posunięć związanych z sesjami nadzwyczajnymi – jak powiedział.

Radny Dariusz Wesołowski zwrócił uwagę na kolejny wniosek o sesję nadzwyczajną, a dotyczący spółki MBM. Wniosek ten ma zawierać wiele poważnych błędów. W opinii radnego Janusza Dębczyńskiego obecnie obserwujemy próbę odbicia pałeczki przez koalicję.

Poniżej materiał wideo z konferencji prasowej.

Komentarze (1)


Wstyd (2018-04-16 13:55:46) Zgłoś do moderacji
Wstyd za całą radę miasta...na szczęście niebawem wyybbooryy

Dodaj swój komentarz