

Minister Telus: polscy rolnicy są dla mnie najważniejsi
Działania ministra Roberta Telusa wspierające polskich rolników zrealizowane podczas 100 dni urzędowania w MRiRW.
Działania ministra Roberta Telusa wspierające polskich rolników zrealizowane podczas 100 dni urzędowania w MRiRW.
„Którą postacią z Gry o Tron jesteś”? „Ile wiesz o dziecku Friza i Wersow?” „Jakim kolorem tęczy jesteś?” – w tego rodzaju quizy chętnie klikamy w internecie. Wyniki tych testów jednak do niczego nie są potrzebne, ale jest jeden, od którego naprawdę wiele zależy, który dotyczy wirusa HCV, a opisać by go można: „Czy masz w sobie cichego zabójcę?”
Większość uczniów kojarzy lekcje chemii z nieustanną nudą. Niestety dotyczy to każdego etapu edukacji, począwszy od szkoły podstawowej, a skończywszy na liceum lub technikum. Nawet osoby podchodzące z tego niezwykle trudnego przedmiotu do matury, często w rzeczywistości za nim nie przepadają. Nic dziwnego. Zazwyczaj nie lubi się przedmiotów, które są trudne i sprawiają jakiekolwiek problemy. Z pewnością więc nauczyciele powinni robić wszystko, żeby zachęcić uczniów do nauki i zaciekawić ich przerabianym materiałem! Akurat w przypadku chemii jest to naprawdę możliwe. W dzisiejszym artykule przedstawione zostanie, jak nauczyciele mogliby wykorzystywać technologię, aby uatrakcyjnić lekcje chemii!
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Wyzwoliny kośnika”, który odbędzie się w dniu 6 sierpnia (niedziela), w godz. 15.00-18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.
Ekspozycja stała „Życie i twórczość Wacława Bębnowskiego (1865–1945)” otwarta została w Zbiorach Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12 w dniu 14 marca 1989 r. Przez ponad 34 lata wystawę odwiedzały kolejne pokolenia miłośników sztuki, badaczy i kolekcjonerów. Prezentacja fragmentu kolekcji dzieł Wacława Bębnowskiego oraz pamiątek po artyście, które znajdują się w zbiorach włocławskiego muzeum przybliżała życie i dorobek jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy tworzących w stylu secesyjnym w Polsce.
Instytut Staszica zajął się analizą formalnego statusu jednego z nowatorskich wyrobów nikotynowych. O woreczkach - stanowiących dla palaczy alternatywę wobec tradycyjnych papierosów - mówi się coraz częściej, między innymi w kontekście zaleceń WHO dotyczących tworzenia społeczeństw wolnych od dymu tytoniowego.
Przejście na emeryturę nie zawsze oznacza koniec aktywności zawodowej. Wielu seniorów będąc na emeryturze, decyduje się założyć własną firmę. Warto wiedzieć jakie składki muszą opłacać.
W najbliższą sobotę 29 lipca 2023 r. Informacja Turystyczna zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem po Włocławku. Przewodnik PTTK Pan Krzysztof Cieczkiewicz oprowadzi po Cmentarzu Komunalnym.
Dnia 24 lipca 2023 r. opublikowane zostały listy kandydatów przyjętych do szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny. W 10 szkołach średnich, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek zaplanowano 1852 miejsca, zaś utworzono 63 oddziały dla 1656 uczniów.
Euro Innowacje Software w lipcu 2023 r. wprowadziły kolejną nowość. W aplikacji mMieszkaniec działa już kalendarz. Funkcja ta „zbiera” wszystkie zdarzenia z dostępnych modułów w jednym miejscu – pobieranie danych odbywa się automatycznie.
2025-05-20
2025-05-20
2025-05-20
2025-05-19