Budżet Obywatelski - są pierwsze zgłoszenia. Ratusz czeka na więcej [WIDEO]

Place zabaw, siłownie zewnętrzne, winda w MBP, czy wreszcie droga prowadząca do ogródków działkowych na włocławskim Południu. To tylko nieliczne projekty zrealizowane dotąd we Włocławku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 21 lipca ratusz czeka na projekty mieszkańców w tegorocznej edycji.

Konsultujemy z organizacjami pozarządowymi program współpracy na 2020 rok

W związku z przystąpieniem do opracowania projektu „Rocznego Programu współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020”, organizacje pozarządowe zainteresowane współpracą z samorządem i realizacją zadań publicznych mogą do zgłaszać propozycje i uwagi do programu.

Już w ten weekend XIII Zlot Motocykli w Choceniu

W dniach 12-13 lipca w Choceniu odbędzie się XIII Zlot Motocykli, który jest największym tego typu wydarzeniem w tej części kraju. Tradycją spotkania miłośników dwóch kółek jest również najdłuższa parada motocyklowa, która dotrze do Włocławka.

Maciak kontra Kalejaiye - proces ruszy od nowa

Sądowa batalia pomiędzy Emanuelem Kalejaiye a Maciejem Maciakiem będzie miała swój ciąg dalszy. Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uznał, że redaktor CW24 znieważył włocławskiego ginekologa na tle rasowym. Maciej Maciak odwoła się od wyroku.