

Komunikat Energa - przerwy w dostawie prądu
W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się przerw w dostawach energii elektrycznej. Gdzie możemy spodziewać się utrudnień? Poniżej komunikat Energi.
W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się przerw w dostawach energii elektrycznej. Gdzie możemy spodziewać się utrudnień? Poniżej komunikat Energi.
W czerwcu liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła po raz pierwszy od ponad roku poniżej miliona - zaznaczył w piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że wykwalifikowani pracownicy są ważni dla rozwoju polskiej gospodarki.
Od 1 stycznia 2022 r. minimalne wynagrodzenie za pracę ma wynosić 3 tys. zł, a minimalna stawka godzinowa ma być na poziomie 19,60 zł - zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów.
Badani potwierdziły 108 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły cztery osoby z COVID-19 – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.
Radziejowscy policjanci kontrolują autokary przed wyjazdem na wycieczki. Takie sprawdzenia są przeprowadzane w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.
Radziejowscy policjanci spotkali się z uczestnikami letnich zajęć. Mówili o akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i wakacyjnych zagrożeniach.
Trwają zapisy na certyfikowane kursy dla dorosłych oferujące m.in. nabycie podstawowych umiejętności obsługi internetu i programów biurowych oraz naukę wykorzystywania narzędzi cyfrowych dla nauczycieli. Realizatorem marszałkowskich szkoleń jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego, będąca spółką samorządu województwa.
Już 13 sierpnia po rocznej przerwie, na wiślanych bulwarach zagoszczą stoiska gastronomiczne, rzemieślnicze i edukacyjne. Festiwal Wisły po rocznej przerwie wraca do Włocławka. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, na mieszkańców czeka moc atrakcji.
W dniu 25 lipca br., w godz. od 13.00 do 18.00, w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Niedziela w skansenie”.
W czerwcu średnie ceny w sklepach spożywczych spadły o 6 proc. mdm - wynika z "Indeksu cen w sklepach detalicznych I-VI 2021". 8 z 12 przeanalizowanych kategorii produktów odnotowało spadki, w tym chemia gospodarcza, mięso, nabiał i warzywa. Zdrożały m.in. pieczywo i produkty sypkie.
2025-04-22
2025-04-19
2025-04-19
2025-04-19
2025-04-17