Pracowite wakacje Stowarzyszenia ProBiznes

2022-10-24 10:07:32, Artykuł Partnera

Dla Stowarzyszenia Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes minione miesiące były pracowitym okresem. Mobilna Akademia Talentów ( i nie tylko ona) gościła w wielu miejscowościach regionu. Golub Dobrzyń, Gorlice, Baruchowo, Włocławek to tylko niektóre z miejscowości, które odwiedziło Stowarzyszenie, które na co dzień wspiera rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Koniec lipca upłynął w Stowarzyszeniu upłynął pod znakiem smakowitych smaków i aromatów. Kaniewo i Golub Dobrzyń to między innymi tam Koła Gospodyń Wiejskich z regionu walczyły w ramach Bitwy Regionów, prześcigając się w prezentowaniu najciekawszych i najsmakowitszych dań lokalnej kuchni. Nie mogło tam zabraknąć atrakcji przygotowanych przez ProBiznes. Odwiedzający mogli skorzystać z oferty Mobilnej Akademii Talentów, sfinansowanej ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Jak zawsze czekały tu gogle VR, długopisy 3D i symulatory rozwijające wyobraźnię dzieci a najmłodsi i ich opiekunowie mogli też skorzystać z przygotowanej przez Stowarzyszenie Strefy Relaksu.

Wakacje przyniosły też kolejne warsztaty z cyklu Natura w Szkle. Członkowie Stowarzyszenia odwiedzili ze swoją ekologiczną ofertą Maciejowice pod Garwolinem, gdzie oprócz znakomitej, twórczej zabawy zwracali uwagę na konieczność troski o środowisko naturalne. Warto przy tym zaznaczyć, że to nie była jedyna daleka wyprawa ProBznes w ostatnim czasie. 27 sierpnia Stowarzyszenie wybrało się jeszcze dalej, odwiedzając gminę Gorlice w województwie małopolskim. Pośród krajobrazów Pogórza Karpackiego i Beskidu Niskiego prezentowano tam możliwości jakie dają nowoczesne urządzenia dydaktyczne Mobilnej Akademii Talentów. Nie tylko tam zresztą. 3 września charakterystyczny pojazd pomknął w stronę Zamościa, gdzie odbywał się 7 Festiwal Polskiej Żywności bez GMO. Także i w tym miejscu nie zabrakło licznych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez Stowarzyszenie, a liczba tych atrakcji wciąż rośnie.

Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes nieustannie powiększa swoją ofertę. Odwiedzający wakacyjny piknik w Skrzynkach mogli, na przykład wziąć udział w mini konkursie koszykówki zorganizowanym przez Stowarzyszenie. To kolejny przykład na to, że ProBiznes stawia na nieustanny rozwój i wzbogacając swój potencjał dostosowuje go do potrzeb i zainteresowań mieszkańców.

To, że takie działanie jest skuteczne i pożądane obrazuje popularność Mobilnej Akademii Talentów i tłumy odwiedzające stoiska Stowarzyszenia, wszędzie tam, gdzie się ono pojawi. Przekonali się o tym choćby odwiedzający dożynki gminno-parafialne w Lubieniu Kujawskim, rypińskie Targi Rypin Agra, czy też Zakrzewa w powiecie Aleksandrowskim, gdzie ProBiznes otrzymał specjalne podziękowanie od organizatorów.
Wielu uśmiechów i radości na twarzach najmłodszych nie zabrakło też we Włocławku, gdzie Stowarzyszenie prezentowało swoją ofertę przedszkolakom z Przedszkola Publicznego nr 35.

Jest to dla naszej organizacji duże wyzwanie, jak również bardzo dobra forma spędzania wspólnego czasu. Podczas wspólnych eventów członkowie organizacji poznają potrzeby naszych odbiorców co daje możliwość tworzenia następnych projektów. - mówi Magdalena Nowak ze Stowarzyszenia ProBiznes.

Warto przekonać się o tym samemu, odwiedzając imprezy, w których udział bierze Stowarzyszenie ProBiznes. Gdzie można spotkać Mobilną Akademię Talentów. Sprawdźcie sami, zaglądając na facebookowy profil organizacji. 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz