Marek Gróbarczyk popiera kandydaturę Jarosława Chmielewskiego

2024-06-26 11:06:07, Q4

W miniony poniedziałek Włocławek odwiedził Marek Gróbarczyk. Były szef resortu gospodarski morskiej poparł kandydaturę Jarosława Chmielewskiego w zbliżających się wyborach uzupełniających do senatu.

„Z całą mocą wspieramy kandydaturę Jarosława Chmielewskiego na senatora” – mówił Marek Gróbarczyk podczas konferencji zorganizowanej na włocławskiej zaporze. To miejsce wybrano z uwagi na drugi z poruszanych tematów – budowę zapory w Siarzewie.

Jestem przekonany, że Pan Jarosław będzie zabiegał z pełną mocą, z pełną merytoryką, a przede wszystkim zaangażowaniem w realizację tej inwestycji, która, dziś to możemy powiedzieć, została zahamowana i prawdopodobnie zostanie całkowicie przez ten rząd zlikwidowana. Jeżeli nie będzie tutaj mocnej drużyny, która będzie wspierać tę inwestycję, to nie daj boże ta ekipa będzie chciała rozebrać ten stopień, bo takie zapędy już się pojawiają. Dlatego wszystkich Państwa bardzo zachęcam i proszę o oddanie głosu na Pana Jarosława Chmielewskiego, który gwarantuje, że Włocławek będzie się rozwijał a przede wszystkim zrealizuje tę najważniejszą inwestycję – mówił były minister.

Marek Gróbarczyk zarzucił też, że publiczne wypowiedzi Stanisława Pawlaka, kandydata Nowej Lewicy na urząd senatora, stoją w sprzeczności z deklaracjami Przemysława Koperskiego, wiceministra infrastruktury.

Przypomnijmy, że na niedawnej konferencji prasowej kandydat Nowej Lewicy zadeklarował, że jednym z jego podstawowych celów w przypadku wygrania wyborów senackich będzie dążenie do budowy zapory w Siarzewie. Według Marka Gróbarczyka te zapewnienia nie korespondują z odpowiedzią na poselską interpelację w sprawie Siarzewa, skierowaną do wywodzącego się także z Nowej Lewicy wiceministra Koperskiego.

Który, można podsumować to jednym słowem, stwierdził, że inwestycja musi przejść kolejną ocenę, przejść kolejne analizy i zostanie podjęta decyzja co dalej. W języku politycznym brzmi to może dobrze, w języku praktycznym, przede wszystkim inwestycyjnym, to jest zdecydowane zahamowanie tej inwestycji, zablokowanie Siarzewa – stwierdził Marek Gróbarczyk.

Były minister podkreślał, że budowa zapory w Siarzewie ma znaczenie nie tylko gospodarcze, ale także jest istotna dla bezpieczeństwa regionu. W tym samym tonie wypowiadał się także Jarosław Chmielewski.

To jest bardzo istotne, że my wspólnie, jako Zjednoczona Prawica walczymy o to, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Budowa nowego stopnia na Wiśle, w ramach kaskadyzacji, znacznie poprawiłaby to bezpieczeństwo, zarówno w wymiarze klimatycznym, jak i wymiarze rolnym. Pamiętajmy o tym, że poprawiałaby się kwesta gospodarki wodnej dla pobliskich rolników. Wiemy, że ziemie na których się znajdujemy dotyka susza, a więc jest to bardzo istotne, żebyśmy wspólnie zabiegali o tę kwestię – mówił kandydat w wyborach senackich.

Wybory uzupełniające do Senatu RP odbędą się 21 lipca. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00.

Komentarze (1)


sylvio (2024-07-07 14:08:45) Zgłoś do moderacji
Przecież nawet jeśli Chmielewski będzie miał dobre intencje to w Warszawie nikt go nie będzie słuchał bo w senacie rządzi koalicja. Logiczne. I on o tym wie. Po prostu rozłoży tylko rączki w geście " no co ja mogę?" i wakacje na 5 latek. Dobra fucha ...

Dodaj swój komentarz