Zamknij X

Pucharu Świata w kickboxingu. Amelia Cymerman ze srebrem

2024-06-25 14:52:18, Q4

W dniach 13-17.06 w Budapeszcie(Węgry ) rozegrany został Puchar Świata w Kickboxingu, rywalizacja toczyła się na 12 matach i 6 ringach, w zawodach wzięło udział 3280 zawodników, 381 klubów z 50 krajów.

W zawodach wzięła udział podopieczna trenera Daniela Tobjasza reprezentantka Akademii Mieszanych Sztuk Walki , członkini Kadry Polski Amelia Cymerman. Amelia startowała w formule kick light -65 kg senior.

W przed walce Amelia zmierzyła się z Julią Marciniak(POL) z którą wygrała na punkty, w walce ćwierćfinałowej pokonała pewnie na punkty Ebner Glorię (AUT), w półfinale również na punkty pokonała Striettzel Jule(GER).
W walce finałowej Amelia musiała uznać wyższość węgierki Mezei Nikolett(aktualna Mistrzyni Świata i Europy) przegrywając 2:1 i tym samym zdobyła srebrny medal 29 Hungarian World Cup.

Na Pucharze Świata stoczyłam 4 wali w zaledwie dwa dni , w finale nieznacznie przegrałam z aktualną Mistrzynią Świata i Europy. Zdobyłam doświadczenie , które pomoże mi wygrać z węgierką podczas zbliżających się Mistrzostw Świata seniorów.
Trener Daniel Tobjasz - mówi Amelia Cymerman.

Amelia podczas Pucharu Świata zaprezentowała się bardzo dobrze, był to jeden z elementów przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Europy. Finałowa walka Amelii pokazała ,ze węgierkę można pokonać i nad tym teraz będziemy pracować , przed nami kilka zgrupowań , więc będziemy mieli co robić . Nasz cel to zdobycie Mistrzostwa Europy - podkresla Daniel Tobjasz.