Adam Spychalski Mistrzem Europy w kickboxingu!

2023-09-05 14:24:58, Q4

W dniach 25.08-3.09.2023r w Istambule(Turcja) rozegrane zostały Mistrzostwa Europy WAKO dzieci, kadetów i juniorów. Na tą imprezę do Kadry Polski zostało powołanych dwóch włocławian Adam Spychalski i Maciej Konarzewski ,reprezentujących klub Akademię Mieszanych Sztuk Walki Włocławek.

Maciej Konarzewski w swoim pierwszym pojedynku uległ zawodnikowi z Turcji Karadeniz Kubilay tym samym kończąc rywalizację w 1/16 Mistrzostw Europy.

Znacznie lepiej poszło Adamowi Spychalskiemu(kadet -63 kg Kicklight), podopieczny trenera Daniela Tobjasza stoczył na tej imprezie cztery pojedynki- wszystkie zwycięskie.

Pierwszą walkę wygrał pewnie na punkty z Bułgarem Kisyow Victor ,druga to wygrana przed czasem w drugiej rundzie na przewagę z Pastrnak Matyas(Czechy). Trzecia półfinałowa walka to kolejne pewne zwycięstwo na punkty z zawodnikiem z Węgier Toth Lajos, ale zdaniem trenera Kadry Polski Rafała Mazurowskiego najpiękniejsza i najłatwiejszą dla Adama była walka finałowa. W finale Adam wygrał przez nokaut na początku drugiej rundy(kopnięcie front kick na twarz), kopniecie Adama powaliło Irlandczyka Bogdanovs Markussa na mate i po liczeniu nie był w stanie kontynuować walki.

Tym samym młody włocławianin zdobył tytuł MISTRZA EUROPY kadetów kicklight -63kg.

Adam Spychalski:

Jeszcze nie mogę w to uwierzyć, że jestem Mistrzem Europy, to dopiero po czasie dociera do człowieka. Cięzka praca z trenerem Danielem Tobjaszem i trenerem od motoryki Tomkiem Straszewskim przyniosła efekty za co bardzo im dziękuje . To dzięki ich wiedzy i umiejetnosci jej przekazania, dzięki mojej wytrwałości i poświeceniu oraz sponsorom jestem Mistrzem Europy. Teraz tydzień odpoczynku i szykujemy się do startów w mocnych formułach i na Mistrzostwach Świata .

trener Daniel Tobjasz:

To już kolejny sukces mojego podopiecznego na arenie międzynarodowej, który świadczy o tym, że stosowane przez nas plany treningowe przynoszą efekty. Adam wykonał kawał dobrej pracy w okresie przygotowawczym co przełożyło się na zdobycie Mistrzostwa Europy. Między innymi dzięki jego osiągnięciu o klubie AMSW Włocławek i Włocławku mówi cała Europa i Swiat, co jest świetną promocją. Adam był jedynym kadetem na turnieju , który wygrał przez nokaut i to jeszcze w walce finałowej.