Kierzkowska i Dolatowska najlepsze w Bydgoszczy

2019-10-22 09:17:02, Maciej Kowalczyk

W miniony weekend 9 października w Bydgoszczy odbył się '4th International Tournament Young Oyama’s Cup' ,rywalizacja toczyła się na czterech matach w konkurencjach kata i kumite.

Bydgoski turniej rozgrywany jest juz od kilku lat, w tym roku udział wzięło 271 zawodników z 24 klubów. Turniej miał rangę międzynarodowego,gdyż przybyło kilka klubów z poza Polski.

Wśród tak licznej grupy zawodników znalazła się dwunastoosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki, która pod wodzą trenera Daniela Tobjasz przywiozła z tej imprezy dwa złote medale. Ośmioletnia Julia Kierzkowska nie miała sobie równych w kategorii dzieci -30kg, wygrała pięć walk,wszystkie kończąc przed czasem . Dzięki swojej waleczności wywalczyła złoty medal. Kolejna złotą medalistką została Małgorzata Dolatowska(junior -60kg), do finału przeszła jak burza, walkę finałową z zawodniczką z Brzozowa wygrała przed czasem. Pozostali zawodnicy znaleźli się w pierwszych ósemkach swoich kategorii, zdobyli cenne doświadczenie co zaprocentuje w przyszłości.

Wypowiedź trener Daniel Tobjasz:

Dwa pierwsze miejsca na międzynarodowej imprezie jaką był Young Oyama's Cup to niewątpliwie duży sukces. Cieszy mnie postawa i duch walki jakim wykazali się pozostali zawodnicy,zdobyli cenne doświadczenie,które zaprocentuje w przyszłości. Teraz wracamy na salę i przygotowywujemy się do kolejnej międzynarodowej imprezy,która juz 9 listopada w Siedlcach.