Kickbokserzy z sukcesami

2019-09-03 10:13:35, Maciej Kowalczyk

W sobotę tj. 31.08 w Węgierskim Gyor zakończyły się Mistrzostwa Europy WAKO w Kickboxingu. W mistrzostwach brało udział blisko 2000 zawodników z 35 krajów, a wśród nich czworo zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki reprezentujących Polskę na tych zawodach.

Polscy kickbokserzy zdobyli łacznie na tej imprezie 58 medali( 14 złotych,17 srebrnych i 27 brazowych) ,dzięki tej zdobyczy medalowej reprezentacja Polski zajęła 6 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Jan Kuczmaja w półfinalej stoczył ciężką walkę z Iwanen Korobeinikov z Rosji. Po trzech rundach przegrał jednak na punkty z reprezentantem Rosji, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Europy. Dobrze spisała się Amelia Cymerman , w ćwierćfinale po trzech rundach przegrała na punkty z Kingą Kolozsvari(Węgry) ostatecznie kończąc rywalizację na 5 miejscu,taką samą lokatę wywalczyła Oliwia Sikorska,która po zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość Nora Szogi(Węgry).Nieco słabiej spisała się Justyna Cymerman, która w jednej szesnastej uległa na punkty Alice Venditti z Włoch ostatecznie zajmując 9 miejsce w Europie.

Jest niedosyt, gdyż liczyliśmy na więcej medali,ale to jest właśnie piękno sportu. Pomimo tego jestem zadowolony z postawy wszystkich swoich podopiecznych,po raz kolejny udowodnili, że liczą się na arenie międzynarodowej. To był ciężki okres dla moich podopiecznych, chwila odpoczynku i zaczynamy przygotowania do kolejnych zawodów,które już w grudniu - komentował osiągnięty wynik Daniel Tobjasz z AMSW.

Jestem bardzo zadowolony, zdobyłem brązowy medal Mistrzostw Europy,jeszcze to do mnie nie dotarło. Poziom na mistrzostwach był bardzo wysoki,dziewczyny tez dały z siebie wszystko...teraz czas na odpoczynek ,gdyz w ostatnim czasie dużo trenowaliśmy. Potem biorę się ostro do pracy,bo przede mną kolejne wyzwania- dodał Jan Kuczmaj z Akademii Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice.