Przed nami weekend z rewitalizacją! Do udziału zapraszamy małych i dużych

2024-06-19 14:40:35, Q4

W piątek, 21 czerwca br. zapraszamy na podwórko partycypacyjne kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 18 na Rodzinny Piknik w Śródmieściu, organizowany przez Fundację Ładowarka dzięki mikrograntowi Urzędu Miasta Włocławek w ramach Programu wsparcia projektów lokalnych wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. W programie: dmuchańce, animacje, malowanie twarzy, tatuaże, popcorn i wata cukrowa, a przede wszystkim dobra zabawa. Impreza odbędzie się w godz. 15:00-18:00. Wstęp wolny.

W sobotę, 22 czerwca br. zapraszamy całe rodziny, włocławian małych i dużych na rodzinny spacer szlakiem śródmiejskich murali. Podczas wydarzenia zobaczymy wszystkie wielkoformatowe malowidła ścienne, które powstały w ostatnich latach na terenie Śródmieścia.

Podczas spaceru, który poprowadzi pracownik Wydziału Rewitalizacji, uczestnicy dowiedzą się m.in. kto siedzi w oknie przy ulicy Żabiej, czym jest esencja, poznają też kotka, który wita przechodniów przy ul. Cyganka.

Zakończenie zaplanowano w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe (przy ul. 3 Maja 18), gdzie na wszystkich czekać będzie kawa, herbata i woda, a dla najmłodszych przygotowane zostaną śródmiejskie kolorowanki i wspólne rysowanie kredą. Zbiórka o godz. 11:00 na Placu Wolności. Spacer potrwa około 2 godzin.

Wstęp wolny.

Rewitalizacja Włocławek obecna będzie także na Dniach Włocławka. W ramach punktu informacyjnego w trakcie Jarmarku Włocławskiego czynne będzie stoisko informacyjne związane z działaniami realizowanymi w Śródmieściu w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych procesem rewitalizacji Śródmieścia i zmianami, jakie następują lub dopiero są planowane w najstarszej części miasta. Dla najmłodszych przygotowaliśmy śródmiejskie kolorowanki, plenerowe śródmiejskie memory, gry i upominki. Pracownicy Wydziału Rewitalizacji dyżurować będą w dniach 21-22 bm., w godz. 10:00-18:00.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz