#Q4news Spacer szlakiem włocławskiej rewitalizacji

2020-01-14 15:25:01, Maciej Kowalczyk

Rewitalizacja Śródmieścia jest naszym priorytetem – podkreśla często włocławski ratusz. Program rewitalizacji, który rozpoczął się w roku 2018 trwać będzie przez następnych 8 lat. Według zamierzeń, w tym czasie Śródmieście miasta ma radykalnie zmienić swoje oblicze. Co już się udało, można było zobaczyć na dzisiejszym spacerze „szlakiem rewitalizacji”.

Rolę przewodnika na dzisiejszym spacerze ulicami Specjalnej Strefy Rewitalizacji pełniła zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, jednocześnie pełnomocnik prezydenta ds. rewitalizacji miasta Włocławek. Ponadto w swoistej „terenowej sesji” uczestniczyli członkowie Komitetu Rewitalizacji, pracownicy Wydziału Rewitalizacji ratusza i mieszkańcy.

Dzisiejsza przechadzka wiodła głównie, choć nie tylko, szlakiem sześciu nieruchomości wyremontowanych w ramach pierwszej edycji konkursu skierowanego do właścicieli budynków w SSR. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podpisano umowy o dofinansowaniu remontów przeprowadzonych (m.in.) na Brzeskiej, Bulwarach i Żabiej. W minionym tygodniu rozpoczął się nabór wniosków do drugiej edycji konkursu i już wiadomo, że dofinansowaniem w ramach czterech programów: (Inwestycja z klasą (do 50% dofinansowania), Remont krok po kroku (do 30% dofinansowania), Historia się opłaca (do 50% dofinansowania), Witryna + (do 30% dofinansowania) ) jest dwudziestu właścicieli (tylu zgłosiło chęć pozyskania środków w pierwszej, zakończonej już fazie). Miasto, w tegorocznym budżecie, zarezerwowało na dotacje 1,5 miliona złotych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz