Współpraca dla zdrowia. Spotkanie dyrektora szpitala z prezydentem miasta

2024-06-18 10:33:34, Q4

Mieszkania dla lekarzy, wsparcie proceduralne przy rozbudowie szpitala i usprawnienie działania Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie – między innymi o tych tematach rozmawiali dziś (poniedziałek, 17 czerwca) dyrektor włocławskiego szpitala Dariusz Szczepański z prezydentem miasta Krzysztofem Kukuckim.

- Zależy nam na wszechstronnym i dynamicznym rozwoju Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Taki rozwój jest możliwy dzięki współpracy z różnymi instytucjami, między innymi z Urzędem Miasta i podległymi mu jednostkami. Chcemy zacieśnić współpracę w kilku obszarach, tak, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Naszym priorytetem jest dobro pacjentów, a partnerska współpraca z Urzędem Miasta jest jednym z elementów w realizacji tego celu – mówi Dariusz Szczepański, dyrektor włocławskiego szpitala.

Spotkanie miało charakter roboczy. Najważniejsze z poruszanych tematów dotyczyły m.in. wsparcia procedur związanych z rozbudową szpitala, usprawnienia funkcjonowania Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie, a także dalszej współpracy z miastem w pozyskiwaniu nowej kadry medycznej.

- Szukamy lekarzy o konkretnych specjalizacjach, by systematycznie podnosić jakość opieki zdrowotnej dla naszych pacjentów – mówi dyrektor Szczepański, i dodaje: - Ważnym argumentem podczas rozmów z lekarzami jest możliwość zamieszkania w lokalu, który wchodzi w zasób miasta. Dzięki temu możemy zaoferować nowym specjalistom nie tylko atrakcyjne warunki pracy, ale również stabilne i komfortowe warunki życia.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Włocławek jednym z punktów obrad będzie tzw. Raport otwarcia. Dyrektor Szczepański przedstawi w nim m.in. plany inwestycyjne szpitala.

(Inf. prasowa WSS w Włocławku)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz