Spotkanie historyczne pt. '230. rocznica wybuchu insurekcji kościuszkowskiej 1794 r. i jej przebiegu na obszarze Kujaw'

2024-06-13 10:41:45, Q4


kiedy 2024-06-20 | 15:00 gdzie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na spotkanie historyczne z okazji 230. rocznicy wybuchu insurekcji kościuszkowskiej 1794 r. i jej przebiegu na obszarze Kujaw, które odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 11.00, w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

W programie organizatorzy przewidzieli cztery multimedialne wykłady, przygotowane przez pracowników Muzeum Historii Włocławka, poświęcone różnym aspektom związanym z powstaniem kościuszkowskim. Spotkanie otworzy Tomasz Wąsik z materiałem zatytułowanym „Działania militarne na terenie Kujaw w okresie powstania kościuszkowskiego 1794 roku”. Następnie dr Krzysztof Optołowicz w prelekcji „Obraz Włocławka w czasie insurekcji kościuszkowskiej” przybliży charakter miasta z lat dziewięćdziesiątych osiemnastego stulecia. Kolejny prelegent – Marian Cieślak – opowie o pierwszych polskich banknotach z okresu powstania („Bilety skarbowe władz powstańczych – pierwsze polskie banknoty”), zaś Jakub Szachewicz scharakteryzuje pamiątki insurekcji z 1794 r. w zbiorach muzeum („Pamiątki powstańcze w zbiorach Działu Historycznego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”).

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres mailowy historia@muzeum.wloclawek.pl do dnia 20 czerwca, do godziny 15.00. Wstęp na spotkanie jest w cenie biletów (normalny – 12 zł, ulgowy – 8 zł) — serdecznie zapraszamy!

(Inf. prasowa MZKiD)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz