Kabina wyciszająca trafiła do ZS nr 3

2024-06-10 14:30:44, Q4

W Zespole Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej pojawiła się kabina wyciszająca. To realny efekt tegorocznej akcji „ Nakręć kilometry razem z nami. Przyjaźnie dla autyzmu.”. To właśnie głównie uczniom w spektrum autyzmu służyć będzie urządzenie, którego zakup sfinansowała Fundacja ANWIL.

Przed tegoroczną edycją akcji „Nakręć kilometry…” uzgodniono, że Fundacja sfinansuje zakup kabiny wtedy, gdy jej uczestnikom uda się „wykręcić” 100 tysięcy kilometrów. Ten dystans nie był przypadkowy i miał symbolicznie podkreślić 10-lecie istnienia Fundacji ANWIL. Cel był ambitny, choć realny, jednak na przeszkodzie stanęła pogoda. Temperatura niewiele powyżej 0, nieprzyjemny wiatr i opady deszczu towarzyszyły uczestnikom akcji w ten kwietniowy weekend, kiedy „wykręcano” kilometry.

I tak osoby zaangażowane w tę akcję przebiegły imponujący dystans bo ponad 50 tysięcy kilometrów – przypomina Bożena Cichocka, prezes Fundacji ANWIL – Zdecydowaliśmy, że z uwagi na ich zaangażowanie i determinację, świetny pomysł i szczytny cel podwoimy ten dystans. Tym sposobem osiągnęliśmy te 100 tysięcy kilometrów – tłumaczy.

Tak więc finalnie kabina trafiła do włocławskiej placówki i od piątku 7 czerwca służy uczniom w spektrum autyzmu, ale też innym dzieciom uczęszczającym do placówki.

Wiemy, że bardzo się cieszą, że jest im dobrze. A dlaczego właśnie ta kabina wyciszająca? Wiemy doskonale, że liczba dzieci, osób w spektrum autyzmu wzrasta każdego roku. Widzimy to doskonale podczas rekrutacji, ale również podczas naszej codziennej pracy. Widzimy jakie problemy mają uczniowie, szczególnie w spektrum autyzmu, czyli przebodźcowanie. Szczególnie chodziło nam o to, by wyciszyć ich emocje, ich nadwrażliwość – mówi Ewa Fol, dyrektor ZS nr 3.

Właśnie temu ma służyć warta 50 tysięcy złotych kabina. To tu uczniowie mogą odpocząć od nadmiaru bodźców, które pojawiają się przecież w każdej placówce edukacyjnej.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz