Już oficjalnie. Platforma Obywatelska w koalicji z Nową Lewicą

2024-06-10 15:12:26, Q4

Choć od wyborów samorządowych minęły już niemal dwa miesiące, to do minionego tygodnia kwestia powstania koalicji w Radzie Miasta pomiędzy Platformą Obywatelską a Nową Lewicą pozostawała otwarta. Dopiero kilka dni temu przedstawiciele Nowej Lewicy ogłosili zawiązanie porozumienia. Dziś oficjalnie potwierdzili to samorządowcy z PO.

Po wyborach samorządowych atmosfera pomiędzy niedawnymi koalicjantami nie była najlepsza. Przedstawiciele lewicy, oskarżali PO o prowadzenie „brudnej kampanii”, a sam nowo wybrany prezydent Krzysztof Kukucki mówił wprost o tym, że „spalono wiele mostów”, które łączyły oba ugrupowania

Niemniej prowadzono rozmowy, choć nie obyło się bez poważnych zgrzytów, jak na przykład stwierdzenie radnych PO o powstaniu koalicji Nowej Lewicy i PiS, kiedy przewodniczącym Rady Miasta został Piotr Kowal, który w tajnym głosowaniu pokonał w wyborach Domicelę Kopaczewską. Finalnie jednak rozmowy zakończyły się porozumieniem:

Podjęliśmy decyzję już dwa tygodnie temu – precyzuje Marek Wojtkowski – Będziemy starali się nasze ustalenia koalicyjne już wcielić w życie jak najszybciej, żeby wziąć w swój ręce część ciężaru odpowiedzialności za nasze miasto – dodaje.

Jakie to ustalenia? Do ratusza na stanowisko zastępczyni prezydenta trafi Monika Jabłońska. Podobnie jak w ubiegłej kadencji odpowiadać będzie między innymi za kwestie związane z edukacją, ale tym razem przejmie też kontrolę nad pionami urzędu odpowiedzialnymi za sferę społeczną i komunikację.

Bierzemy odpowiedzialność za nasze miasto. Jak Państwo wiecie nie boję się wyzwań, jestem gotowa do działania na rzecz naszych mieszkańców i naszego miasta. Zrobię wszystko, aby to co zostało mi powierzone realizować jak najlepiej – zapowiada.

W ramach rozstrzygnięć koalicyjnych zmiany zajdą także w samej Radzie Miasta. Piotra Kowala na stanowisku przewodniczącego ma zastąpić Ewa Szczepańska.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz