Społeczny głos w policyjnej służbie jest niezwykle ważny. Stąd też debata z udziałem przedstawicieli różnych instytucji poruszająca problematykę przemocy domowej, postaw społecznych wobec tego problemu oraz możliwych rozwiązań i pomocy w tym zakresie.
„Przemoc domowa – przeciwdziałanie i wsparcie" to temat wiodący spotkania włocławskich policjantów z mieszkańcami Izbicy Kujawskiej i jej okolic oraz przedstawicielami różnych instytucji i władz samorządowych.
Codzienna służba włocławskich mundurowych, podejmowane przedsięwzięcia, opierają się na wielu elementach. Niezwykle istotny jest również głos społeczeństwa. Różnego typu spotkania policjantów czy organizowane debaty pozwalają bezpośrednio omówić nurtujące problemy, znaleźć sposoby rozwiązania problemu lub jego zminimalizowania.
Właśnie taką możliwość dała debata społeczna zorganizowana na terenie miasta i gminy Izbica Kujawska przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Odbyła się ona wczoraj (23.05.2024) w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej, a oprócz mundurowych uczestniczyli w niej w roli ekspertów przedstawiciele zaangażowani w pomoc rodzinie tj. – Pani Emilia Zielińska - Kurator Sądowy Sądu Rejonowego w Radziejowie, Pani Marta Ignaczak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej, Pani Krystyna Wojciechowska – Pedagog z Zespołu Szkół w Izbicy Kujawskiej.
Mówiono o możliwościach prawnych i skuteczności podejmowanych przez służby interwencji dot. przemocy domowej. Wskazano też gdzie można uzyskać pomoc oraz jak powinni reagować świadkowie widzący negatywne zachowania w swoim środowisku lokalnym.
Przedstawiciele policji przybliżyli również zagadnienie dotyczące możliwości zgłaszania o różnych nieprawidłowościach i niebezpiecznych zjawiskach poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze weryfikują każdy sygnał i podejmują działania, aby wyeliminować zagrożenie. Przypominamy, że aplikacja nie służy do zgłoszeń alarmowych. Kiedy jesteśmy świadkami zagrożenia życia lub zdrowia oraz niszczenia mienia zadzwońmy na numer alarmowy 112.
Natomiast dobrym narzędziem do kontaktu z dzielnicowym jest aplikacja „MOJA KOMENDA", która w łatwy sposób pozwala ustalić swojego dzielnicowego i nawiązać z nim kontakt telefoniczny lub mailowy. Przypominamy, że z bezpłatnej aplikacja można skorzystać za pomocą smartfona.
(Inf. prasowa KMP Włocławek)
Komentarze (0)