Wystawa pokonkursowa 'Browar B. w kadrze' i poplenerowa 'Artystyczny obraz Browaru B'

2024-05-14 10:04:20, Q4


kiedy 2024-05-16 | 18:00 gdzie Browar B.

Zapraszamy na wernisaż wystawy, podczas którego poznamy laureatów konkursów ogłoszonych z okazji obchodów 10-lecia Centrum Kultury „Browar B.".

Konkurs fotograficzny „Browar B. w kadrze" i plener malarski „Artystyczny obraz Browaru B." to dwa różne wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest Browar B. To właśnie on, nasz piękny, zabytkowy budynek, był głównym bohaterem. Zaprosiliśmy włocławian do uchwycenia detali architektury i wnętrza kompleksu dawnego browaru rodziny Bojańczyków, wykorzystując odmienne techniki: fotografię cyfrową, malarstwo, rysunek, czy techniki mieszane. Budynek przy ul. Łęgskiej 28 chyba jeszcze nigdy nie był przedstawiony na tyle sposobów, w tylu wersjach, kątach, perspektywach, kolorach. Dzięki kreatywności, wrażliwości uczestników wydarzeń, możemy zaprosić na wernisaż wystawy, na której zaprezentujemy prace konkursowe uczestników obu przedsięwzięć. Na wernisażu poznamy nazwiska laureatów obu konkursów. Wystawa ta jest wyjątkowa również dlatego, że to swoistego rodzaju klamra, która zamyka obchody 10-lecia Browaru B. w obszarze wystawiennictwa.

Wernisaż z ogłoszeniem wyników odbędzie się 16 maja 2024 r. o godz. 18.00, w Centrum Kultury "Browar B. przy ul. Łęgskiej 28, w Galerii „Migawka". Wystawę można będzie oglądać do 1 czerwca 2024 r. w Galeriach „Migawka" i „Fermentownia". Wstęp wolny.

(inf. prasowa CKBB)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz