W Teatrze – Chopin i podróże…

2024-04-11 12:09:58, Q4


kiedy 2024-04-13 | 17:00 gdzie Teatr Impresaryjny

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na wyjątkowy, przesiąknięty zapachem wiosny koncert muzycznego trio, którego muzycy na co dzień związani są z Wrocławiem, a w szczególności z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego i Narodowym Forum Muzyki.

Przygotowali oni różnorodny i ciekawy program, którego nicią przewodnią jest Chopin oraz dalekie podróże. Podczas koncertu Widzowie usłyszą słynne Trio g-moll op. 8, jedyny taki utwór pozostawiony przez polskiego geniusza fortepianu, w którym wiodącej partii pianisty towarzyszą skrzypce i wiolonczela. Nie zabraknie również utworów innych romantycznych kompozytorów – Henryka Wieniawskiego i Nicolo Paganiniego.

Jako nawiązanie do dalekich podróży zespół wykona niezwykle czarujące i pełne wdzięku trio współczesnej kompozytorki mieszkającej w Australii – Sally Greenway, a na koniec zabierze nas do Irlandii dzięki kompozycji Franka Martin bazującej na tematach melodii ludowych tego kraju.

W podróży z Chopinem - 13 kwietnia 2024 r. godz. 17.00

Występują: Anna Rutkowska-Schock (fortepian), Magdalena Ziarkowska-Kołacka (skrzypce), Marcin Misiak (wiolonczela),

 Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00 oraz w dniu koncertu od godz. 16.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 2312 47 66 lub za pośrednictwem strony www.teatrwloclawek.pl

(Inf. prasowa Teatru Impresaryjnego)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz