Wojciech Jaranowski prezentuje swój program wyborczy

2024-03-22 11:53:17, Q4

Służba zdrowia i transport – to obszary, na których chciałby skupić się, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość kandydat do sejmiku województwa.

Wojciech Jaranowski spotkał się z dziennikarzami w czwartek 21 marca, by przedstawić swoje postulaty wyborcze. Jak podkreśla na liście jego planów na kolejną kadencje najważniejsze są dwie kwestie: służba zdrowia i transport. Co ciekawe, kandydat ma także pomysł na poprawę sytuacji kadrowej Włocławskiego Szpitala Specjalistycznego, który, przypomnijmy, jest jednostką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu:

Mój pomysł to docelowe przekształcenie szpitala w szpital kliniczny. Na początku – jeden, dwa oddziały, aby rozpocząć tę procedurę. Myślę, że pod patronatem Collegium Medicum UMK w Toruniu można by było pozyskać, tę wysoko wykwalifikowaną kadrę lekarską – tłumaczy Wojciech Jaranowski.

Kandydat chciałby także, by przy włocławskim szpitalu pojawił się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz dwa parkingi – wewnętrzny zbudowany przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne i zewnętrzny, który miałby powstać przy współpracy z ratuszem.

Na liście propozycji pojawiły się także zagadnienia związane z transportem. Tu szczególna uwaga skupiona jest na trzeciej przeprawie mostowej przez Wisłę we Włocławku, czy też rozbudowa DK 62 pomiędzy Włocławkiem a węzłem autostradowym w Pikutkowie, polegająca na jej poszerzeniu. Kandydat zaznacza też, ze konieczna jest kontynuacja programu modernizacji dróg wojewódzkich w powiecie włocławskim.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz