Rafał Sobolewski proponuje powołanie holdingu spółek miejskich

2024-02-27 15:01:40, Q4

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z mieszkańcami kolejnego włocławskiego osiedla. Tym razem gościli na Południu, by przedstawić założenia swojego programu wyborczego i wysłuchać propozycji mieszkańców.

Poniedziałkowe spotkanie było kolejnym, które odbyli przedstawiciele ugrupowania przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Wcześniej rozmawiali z mieszkańcami Śródmieścia, wczoraj dyskutowali na temat miasta z mieszkańcami Południa. Jak mówiła obecna na spotkaniu poseł Joanna Borowiak, podobne wydarzenia odgrywają ważną rolę nie tylko w kontekście przedstawiania założeń programu wyborcom, ale także pozwalają na jego „oszlifowanie” i uzupełnienie o sprawy, które pozostają istotne dla mieszkańców włocławskich osiedli.

Robimy to w konsultacji z mieszkańcami, na poszczególnych osiedlach systematycznie – tłumaczy parlamentarzystka – Tutaj również będziemy omawiali to wszystko co ważne jest dla mieszkańców naszego miasta. Mieszkańcy informują nas o tym, co dla nich jest istotne na poszczególnych osiedlach. Nasi radni, radni Prawa i Sprawiedliwości, odbywają dyżury nie tylko w biurze Rady Miasta, ale także w moim biurze poselskim przy placu Wolności 1/1. Do tego biura także płyną określone głosy – dodaje.

Choć konwencja wyborcza PiS, w ślad za tym prezentacja kompletnego programu ugrupowania na zbliżające się wybory dopiero przed nami, to kandydat na prezydenta miasta, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Rafał Sobolewski, już zdradza poszczególne elementy swojego programu, którym chce przekonać wyborców.

Podczas ubiegłotygodniowej prezentacji kandydata usłyszeliśmy, między innymi, o propozycji dotyczącej bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską i szeroko rozumianych zmianach w systemie transportu zbiorowego. Podczas poniedziałkowego spotkania usłyszeliśmy o kolejnej propozycji, tym razem dotyczącej funkcjonowania spółek miejskich. Rafał Sobolewski proponuje powstanie holdingu spółek miejskich działających we Włocławku. Jak tłumaczy, takie rozwiązanie:

Umożliwi nam lepsze zarządzanie tym całym majątkiem, który mają do dyspozycji spółki, lepsze realizowanie potrzeb mieszkańców, które powinny realizować te spółki, ale jednocześnie chcielibyśmy tak zarządzać tymi organizmami, aby maksymalnie docenić tych wszystkich, którzy tu pracują. Chodzi mi o podwyżki pensji, w taki sposób, aby zostało docenione to, ze tak naprawdę to oni wypracowują największy potencjał tych spółek służący realizacji celów w naszym mieście - podkreśla.

Na spotkaniu gościł też Janusz Dębczyński. Jak już wiadomo, to właśnie obecny radny będzie otwierał listę PiS w okręgu obejmującym Południe i Michelin. Jak podkreśla, w kolejnej kadencji chciałby skupić się na szeregu problemów, zwłaszcza dotyczących infrastruktury drogowej, z którymi borykają się mieszkańcy obu dzielnic. Ale nie tylko, proponuje także nową inwestycję na terenie przy ulicy Sarniej:

Chciałbym, aby przy ładnym kompleksie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Sarniej, tam jest jeszcze trochę miejsca, powstały baseny letnie – proponuje.

Jak zapowiadają przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości poniedziałkowe spotkanie nie jest ostatnim tego typu, które organizować będzie ugrupowanie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz