PiS odkrywa karty. Rafał Sobolewski kandydatem na prezydenta

2024-02-19 14:24:13, Q4

Wyborczy wyścig zaczął się na dobre. Kolejne z ugrupowań zdecydowało się przedstawić swojego kandydata na prezydenta miasta. Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, ze będzie to Rafał Sobolewski.

Jak dotąd swój akces do startu w wyborach na włodarza miasta potwierdziło 3 kandydatów. Obecny prezydent Marek Wojtkowski, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Krzysztof Kukucki (o czym w weekend poinformował w rozmowie z radiem PiK) i bezpartyjny kandydat – Maciej Maciak. Dziś poznaliśmy nazwisko czwartego – to Rafał Sobolewski, który obecnie zasiada w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Będziemy budować Włocławek jako miasto miłości i przedsiębiorczości. Powiem co się kryje za tym hasłem. Mianowicie to, że kiedy obserwuję to co do tej pory dzieje się w naszym mieście, to włodarze tego miasta głównie siedzą i zastanawiają się jak przelewać z pustego w próżne. Taka nie powinna być rola włodarzy miasta i prezydenta. Ja oświadczam Państwu, że chcę na to miasto zarobić. Chcę tak działać, żeby to miasto miało większe przychody, większe dochody. Abyśmy nie zastanawiali się czy przelewać z pustego w próżne, ale realizowali nasze postulaty. Ta przedsiębiorczość, to jest coś, co chcielibyśmy rozwijać aby mieć większe przychody i dochody. Natomiast miłość, którą mamy w sobie, to jest ten element, że chcemy dbać o nasze miasto, ale też i wszystkich jego mieszkańców - zapowiada Rafał Sobolewski.

Zarówno w wypowiedziach kandydata, jak i obecnej na konferencji Joanny Borowiak nie zabrakło krytyki pod adresem obecnego prezydenta:

8 lat rządów Marka Wojtkowskiego możemy uznać za czas stracony dla tego miasta. Włocławek czeka na zmiany, Włocławek potrzebuje zmian. Włocławek to miasto, które zasługuje na to by mieć włodarza, prezydenta, który będzie tym miastem rządził dynamicznie. Który będzie miał program, który sprawi, że z naszego miasta przestaną odpływać mieszkańcy a zaczną napływać nowi – mówi parlamentarzystka - Mieszkańcy czekają na dobre rozwiązania, na takie, które sprawia, ze Włocławek ruszy do przodu.

Prawo i Sprawiedliwość podczas konferencji prasowej przedstawiło też lidera listy ugrupowania w wyborach do sejmiku. Został nim Józef Łyczak, do niedawna senator Prawa I Sprawiedliwości. Wiemy też, że na listach w wyborach do Rady Miasta pojawią się nazwiska Janusza Dębczyńskiego i Rafała Sobolewskiego. Kto jeszcze powalczy o mandat radnego w zbliżających się wyborach? Ugrupowanie ma o tym poinformować niebawem.

Komentarze (3)


sylvio (2024-02-19 22:53:57) Zgłoś do moderacji
Jeszcze sam miałby szansę... ale obok tej pani żadne. Kiepska reklama
Witold (2024-03-11 21:39:39) Zgłoś do moderacji
Tylu się już pchało tu do władzy , że niczym nie ryzykuję, gorzej być nie może , a tu jest jakieś światło w tunelu w osobie pana Maciaka. Już te wszystkie partie rządziły, może ktoś bezpartyjny, niech pokaże jak się rządzi , bo ci partyjni jak widać od lat nie potrafią, tylko układy w głowie .Niech w końcu nastąpi jakaś rzeczywista zmiana. Myślę, że to może być dobry wybór.
sylvio (2024-03-20 22:32:34) Zgłoś do moderacji
nie osądzając żadnej ze stron to myślę ,że najlepiej mieć na stanowisku prezydenta miasta którego ugrupowanie ma władzę w Warszawie. Oni się tak nienawidzą że nawet poświęcą dobro miasta dla partyjnych interesów. Przecież jak Sobolewski nawet z dobrą inicjatywą pojedzie po poparcie finansowe ze strony rządu to i tak nikt go tam nie będzie słuchał... To samo było z poprzednim rządem który absolutnie ignorował kogokolwiek z innej opcji politycznej. Opiekę miały tylko miasta z opcją taką samą jak rządząca. A gdy będzie prezydent którego ugrupowanie polityczne obecnie rządzi krajem to nie będzie miał żadnego wytłumaczenia ,że nie mógł coś załatwić....

Dodaj swój komentarz