We włocławskim szpitalu otwarto pracownię angiografii

2024-03-22 11:33:29, Q4

Jest nowoczesna i umożliwi wykonywanie nowych procedur medycznych we włocławskim szpitalu specjalistycznym. Pracownia angiografii służyć będzie pacjentom Oddziału Kardiologii, lecz nie tylko im.

Pracownia ze względów logistycznych umieszczona została w oddziale kardiologii, ale będzie miała charakter multidyscyplinarny - nie będą prowadzone tu tylko zabiegi nie tylko z gatunku kardiologicznych, ale to będą także zabiegi neurochirurgiczne, z gatunku chirurgii naczyniowej i neurologii – tłumaczy Łukasz Graczykowski, kierownik Oddziału Kardiologii.

Nowa pracownia angiografii pozwoli włocławskiej lecznicy na udzielanie koniecznej pomocy większej liczbie pacjentów, a wydaje się, że i ich liczba będzie rosnąć. Bartosz Czarniak, koordynator zespołu pracowni interwencji sercowo-naczyniowych podkreśla, że szpital obejmuje swoim zasięgiem obszar zamieszkały przez 400 tysięcy osób, a mapy potrzeb medycznych przewidują, ze liczba pacjentów wymagających interwencji lekarskiej będzie tylko rosnąć:

Kieruję zespołem pracowni od 3, 4 lat i właściwie podwoiliśmy liczbę procedur inwazyjnych. W ubiegłym roku ta liczba była już naprawdę imponująca, było ich około 2700. Wychodzimy więc naprzeciw potrzebom, wychodzimy też naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, ponieważ chcemy im zagwarantować dostęp do nowoczesnego leczenia na wysokim poziomie – zaznacza.

Całość inwestycji obejmującej budowę obiektu, jak i wyposażenie go w sprzet medyczny kosztowała około 15 milionów złotych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz