Prezydent odwiedził włocławskie Zazamcze, spotkał się też mieszkańcami dzielnicy

2024-03-01 14:39:00, Q4

Zazamcze było wczoraj kolejnym przystankiem zaplanowanym w ramach cyklicznych spotkań z mieszkańcami miasta. Marek Wojtkowski odwiedził między innymi funkcjonujące tu firmy i placówki oświatowe, zaś wieczorem spotkał się z mieszkańcami dzielnicy.

Kujawska Spółdzielnia Mleczarska komenda Państwowej Straży Pożarnej przy Rolnej, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych i Zespół Szkół Elektrycznych – te miejsca odwiedził w czwartek prezydent Włocławka, który o 17:00 spotkał się z mieszkańcami dzielnicy, by porozmawiać o planach na jej rozwój:

Najbardziej interesuje mnie to, czego mieszkańcy Zazamcza oczekują – mówi prezydent, wskazując, że jedną z inwestycji, które realizowane będą w kolejnej kadencji jest budowa tunelu w ciągu ulicy Wienieckiej - Chcielibyśmy udrożnić ten przejazd przez tory kolejowe. Już jest w przygotowaniu projekt przejazdu bezkolizyjnego, myślę, że bardzo potrzebny. Wszyscy, którzy jeżdżą ulicą Wieniecką mają świadomość tego, ze niestety niekiedy trzeba odstać swoje – podkreśla.

Kolejną z inwestycji do jakich przymierza się włocławski ratusz jest przebudowa stadionu Przylesie. Tu trwają konsultacje, co ma powstać w wyniku przebudowy. Być może będzie to obiekt typowo sportowy, możliwe także, że powstanie tu bardziej wszechstronny teren rekreacyjny.

Komentarze (1)


czołgista (2024-03-07 10:32:35) Zgłoś do moderacji
naprawcie w końcu ul. Energetyków , tyle lat i Pan prezydent nic nie zrobił., juz prezydentem nie bedzie, Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz