Fajansowa Karta coraz blizej. Zakończono etap konsultacji

2024-02-21 14:28:24, Q4

Przed miesiącem przedstawiciele Nowej Generacji zapowiedzieli rozpoczęcie konsultacji społecznych pod obywatelskim projektem uchwały wprowadzającej „Fajansową Kartę”. Etap konsultacji został zakończony, teraz rusza zbiórka podpisów.

„Fajansowa Karta”, ma być odpowiednikiem systemów, jakie już funkcjonują w wielu polskich miastach. Posiadacz takiej karty byłby uprawniony do zniżek w wielu miejskich instytucjach (obiekty OSiR, Centrum Kultury „Browar B.” i podobne) oraz korzystając z usług podmiotów prywatnych, które dołączyłby do tego programu. W założeniu rabaty dla posiadacza karty miałyby wynosić do 20%. Jak przypomina Jakub Lewandowski z Nowej Generacji włocławska karta byłaby jednak na swój sposób wyjątkowa:

W naszym mieście obejmie jednorazowe wejście w ciągu roku, dla włocławianina posiadającego tę kartę na wydarzenie kulturalne – mówi.

Na etapie konsultacji do projektu pozytywnie odnieśli się przedstawiciele włocławskich szkół i organizacji społecznych. Ideę „Fajansowej Karty” poparł też poseł Krystian Łuczak:

Pragniemy Państwa zaprosić do tego, aby ten projekt wesprzeć. To jest bardzo dobry projekt, który ma umożliwić nam korzystanie nie tylko z oferty kulturalno-rekreacyjnej, ale także z innych podmiotów, które też się włączą w tę akcję i będą w ten sposób chciały zachęcić nas mieszkańców Włocławka, aby z ich usług i oferty korzystać – zaznacza parlamentarzysta.

Teraz czas na zebranie wymaganej prawem liczby podpisów. Tych pod dokumentem powinno znaleźć się 300. Przedstawiciele Nowej Generacji zapowiadają, ze podpisy włocławian chcących poprzeć projekt zbierane będą między innymi na targowiskach: przy ulicy Kaliskiej i na Zazamczu, oraz na placu Wolności. Jeśli projekt zbierze wymaganą ich liczbę trafi następnie pod obrady Rady Miasta.

Komentarze (1)


yeti (2024-02-22 13:03:53) Zgłoś do moderacji
komu to potrzebne tak jak barierki dla rowerzystów na skrzyżowaniach

Dodaj swój komentarz