Powstanie 'Karta Włocławianina'? Chce tego Nowa Generacja

2024-01-23 11:44:30, Q4

Zdobi ją charakterystyczny fajansowy wzór i ma dać posiadaczowi prawo do zniżek przy korzystaniu z oferty miejskich instytucji. Karta włocławianina. Z inicjatywą jej wprowadzenia wyszli członkowie Nowej Generacji.

Młodzieżówka Platformy Obywatelskiej chce, by wzorem innych miast, także we Włocławku funkcjonowała karta mieszkańca. Jej posiadacz miałby prawo do uzyskania zniżek przy korzystaniu z miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych oraz przy zakupie biletu okresowego w MPK. Taki rabat miałby wynosić do 20% i kumulowałby się z innymi zniżkami z funkcjonujących programów, takich jak na przykład karta seniora.

Fajansowa karta jest pewnym programem lojalnościowym zawartym z Urzędem Miasta – mówi pomysłodawca projektu Jakub Lewandowski – Odprowadzamy podatek od osób fizycznych we włocławskim Urzędzie Skarbowym i korzystamy ze zniżek, które oferuje nam miasto, czyli z oferty „Browaru B.”, Teatru Impresaryjnego, czy z oferty OSiR-u.

Jak podkreśla przedstawiciel Nowej Generacji podobne karty funkcjonują już w wielu polskich miastach. Włocławek miałby znaleźć się w tym gronie obok Warszawy, Poznania czy też nieodległego Inowrocławia. Co ciekawe według pomysłodawców, posiadacz karty miałby prawo do jednego bezpłatnego biletu, na wydarzenie organizowane przez miejskie instytucje kultury, w ciągu roku. Jednak, co warto podkreślić, nie na wszystkie wydarzenia. Zakres tej części oferty byłby ustalany przez kierujących daną instytucją, lub radnych.

Projekt uchwały przewiduje także, że do programu mogłyby dołączyć także firmy prywatne oferujące swoje usługi mieszkańcom. Zainteresowane podmioty podpisywałyby odpowiednie porozumienie z ratuszem.
Do projektu życzliwie odnosi się prezydent miasta:

Myśleliśmy o tej inicjatywie w jakiejś perspektywie czasowej – mówi Marek Wojtkowski – Serdeczne podziękowania dla pomysłodawców, za ten projekt obywatelski. To jest cenniejsze, kiedy tego typu uchwała wychodzi jako projekt obywatelski, a nie uchwała inicjowana przez radę miasta, czy też prezydenta. Bardzo poważnie się nad tym pochylimy – zapewnia.

Radna Ewa Szczepańska wyraża nadzieję, że po złożeniu uchwały do Rady Miasta uzyska ona poparcie wszystkich ugrupowań. Jednocześnie deklaruje poparcie dla tej inicjatywy ze strony Koalicji Obywatelskiej. Wsparcie deklaruje także włocławski poseł KO Krystian Łuczak.

Inicjatorzy złożyli już w Radzie Miasta zawiadomienie o utworzeniu o utworzeniu komitetu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Przez kolejne dwa tygodnie trwać będą konsultacje społeczne zaś w lutym rozpocznie się zbiórka podpisów pod projektem. Aby trafił pod obrady RM musi poprzeć go 300 włocławian.

Komentarze (1)


parodia (2024-01-24 17:10:18) Zgłoś do moderacji
panowie wziąć sie do pracy nie zajmować się głupstwami

Dodaj swój komentarz