Lewica podsumowuje kadencję. Południe

2024-02-13 12:59:34, Q4

Osiedle Południe było ostatnim na trasie podsumowania mijającej kadencji samorządu przez włocławską Lewicę. Przedstawiciele ugrupowania spotkali się z dziennikarzami na rondzie przy ulicy Kaliskiej.

Lewica we Włocławku współpracuje z mieszkańcami od wielu lat. Tak było w 2014 roku, kiedy w kampanii wyborczej zadeklarowaliśmy budowę tego odcinka drogi średnicowej – przypomniał wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Krzysztof Kukucki – Przez całą kadencję nikt właściwie nie chciał realizować tego projektu, ale w ostatniej kadencji, dzięki temu, że była przychylna większość, droga średnicowa powstała. Otrzymaliśmy na nią także dofinansowanie zewnętrzne.

Do flagowych inwestycji minionej kadencji na osiedlu Południe przedstawiciele Lewicy zaliczają też budowę sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych, ale nie tylko. Jak zauważa Piotr Kowal, to także inwestycje realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego:

To choćby budowa infrastruktury rekreacyjnej. Budowa placu zabaw na mini osiedlu przy ulicy Dziewińskiej, przy naszych przedszkolach, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, przy Zespole Szkół nr 4 – mówi przewodniczący RM.

Jak dodaje w minionej kadencji wsłuchiwano się w postulaty mieszkańców, co zaowocowało realizacją szeregu mniejszych inwestycji w infrastrukturę drogową, jak choćby budową chodnika przy ulicy Słonecznej.

Jakub Woźnikowski podsumowując cykl konferencji Lewicy podkreślił, że założenia programu wyborczego Lewicy, przedstawionego przed minionymi wyborami zostały spełnione:

W takim zakresie w jakim było to możliwe przy obecnym układzie. Należy dodać, że jesteśmy jedyną organizacją, która skutecznie dokonała tego rozliczenia, która działała skutecznie. Możemy powiedzieć, że w przypadku Lewicy obiecane równa się wykonane – przekonuje radny.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz