Radni Platformy Obywatelskiej podsumowują kadencję

2024-02-08 12:39:48, Q4

Wybory samorządowe już za 10 tygodni. Radni PO rozpoczęli cykl spotkań podsumowujących mijającą kadencję włocławskiego samorządu. Na początek mówiono o obszarze kultury, edukacji i sportu.

Radni spotkali się z dziennikarzami w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nieprzypadkowo, jak podkreślała Katarzyna Zarębska:

MBP została zmodernizowana w 2022 roku – przypomniała wiceprzewodnicząca RM – Znajduje się tu dwupoziomowa wypożyczalnia, przestronna czytelnia, mamy salę konferencyjną, salę kameralną, znajduje się tu strefa dziecka a także mediateka Mediateka jest zupełną nowością, gdyż mieszkańcy mogą wypożyczać materiały multimedialne, na przykład takie jak audiobooki – podkreślała.

Radni PO wśród osiągnięć minionej kadencji wymienili też rozwój działalności Browaru B., ale przede wszystkim otwarcie w minionym roku kolejnej instytucji kulturalnej – Interaktywnego Centrum Fajansu, które jak podkreślała Katarzyna Zarębska „cieszy się ogromnym zainteresowaniem”.

Radni mówili także o zmianach, jakie w ciągu ostatnich pięciu lat zaszły we włocławskiej edukacji. Jak zauważyła radna Ewa Szczepańska w tym czasie we włocławskich placówkach oświatowych zostało zrealizowanych 39 projektów skierowanych do uczniów na wszystkich etapach edukacji. Łączny koszt ich realizacji wyniósł ponad 24 miliony złotych i w większości były finansowane ze środków UE.

Celem takich projektów edukacyjnych, jest podniesienie jakości kształcenia nauczycieli i uczniów, poprzez udział w warsztatach, konferencjach, w stażach, w zajęciach dodatkowych. Jest to doposażenie pracowni zawodowych, pracowni przedmiotowych. Jest to nawet tworzenie nowych pracowni w szkołach zawodowych – zauważa radna.

Wśród osiągnięć minionych lat w obszarze edukacji radni wymieniają też liczne modernizacje i remonty przeprowadzone w placówkach, takie jak choćby szeroko zakrojony remont Zespołu Szkół Technicznych.
Samorządowcy z PO zauważają też mocne zaangażowanie we wspieranie włocławskiego sportu, co zaowocowało zorganizowaniem we Włocławku szeregu imprez o randze mistrzowskiej, takich jak choćby Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce.

Radni zapowiadają kolejne konferencje poświęcone osiągnięciom minionej kadencji w innych obszarach.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz