Lewica podsumowuje kadencję – Zawiśle

2024-02-05 13:22:21, Q4

Przebudowa ulic Stromej, Grodzkiej i Lipnowskiej, czy budowa placu zabaw przy ulicy Mostowej. Między innymi tymi inwestycjami na Zawiślu chwali się włocławska Lewica. Dziś jej przedstawiciele spotkali się z dziennikarzami przy ulicy Grodzkiej.

„To osiedle szczególne, przez całe lata cierpiące na głód inwestycyjny” mówi o Zawiślu wiceminister Krzysztof Kukucki:

Ta kadencja to był dobry czas dla mieszkańców osiedla Zawiśle, bo szczególnie w obszarze infrastruktury drogowej dokonaliśmy dość znaczących zmian – podkreśla były zastępca prezydenta Włocławka, wymieniając między innymi remonty ulic Lipnowskiej, Suszyckiej, Stromej i Grodzkiej – Ta lista jest długa, ale na osiedlu Zawiśle były też realizowane projekty z inicjatywy mieszkańców, które były zgłoszone w Budżecie Obywatelskim: plac zabaw przy ulicy Mostowej, który cieszy się dużym zainteresowaniem, za chwilę przekazana zostanie wieża widokowa, która będzie przyciągać nie tylko mieszkańców Zawiśla, ale też mieszkańców innych części miasta.

W kolejce do realizacji czekają też inne inwestycje, które zaplanowano na osiedlu, jak na przykład pumptrack, czy rekonstrukcja mostu stalowego (która, przypomnijmy, ma odbywać się z zachowaniem ruchu wahadłowego).

Mieszkańcy Zawiśla bardzo zabiegają też o budowę Sali gimnastycznej przy szkole nr 8. Jeśli tylko uda się pozyskać fundusze zewnętrzne (…) ta sala gimnastyczna, poprawiająca warunki nauki wychowania fizycznego w szkole będzie wybudowana – dodaje radna Wanda Muszalik.

Niektóre z inwestycji, które poprawiłyby komfort życia mieszkańców prawobrzeżnej części miasta są jednak uzależnione od decyzji podejmowanych w Warszawie. Chodzi tu o planowaną trzecią przeprawę mostową, która w przyszłość ma połączyć Zawiśle z Krzywą Górą.

Mam nadzieję, że rozwiązania, nazwijmy to centralne, poprawią komunikację tej części miasta. Mam tu nadzieję kolejną przeprawę na Wiśle. (…) Zaangażowanie środków centralnych jest tutaj niezbędne, jednak właściwy wkład i partycypacja ze strony miasta, w kontekście wol, dokumentacji, również musi być zapewniona – tłumaczy przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowal.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz