FERIE W MUZEUM - WARSZTATY RODZINNE

2024-02-05 12:38:15, Q4

„Naładuj baterie i przyjdź do nas w ferie" to cykl warsztatów edukacyjnych dedykowanych rodzinom z dziećmi.

Uczestnicy spotkania poznają jedno z charakterystycznych dla przełomu XIX i XX wieku rzemiosł — garncarstwo. Dowiedzą się, skąd garncarz wydobywał materiał, jakie narzędzia wykorzystywał w swojej pracy, gdzie i w jakiej temperaturze wypalał naczynia i do czego były one używane. Następnie samodzielnie ulepią dzbanuszek z gliny.

KOSZT ZAJĘĆ: 15 zł

MIEJSCE: Muzeum Etnograficzne, Bulwary im. Marszałka J. Piłsudskiego 6

PROWADZĄCA: Beata Wąsik, tel. 54 232 30 01

Ludzie od zawsze uwielbiali nosić różnego rodzaju ozdoby. Początkowo wykonywano je z kości oraz muszelek. W momencie zdobycia umiejętności obróbki metali, biżuteria stawała się coraz bardziej kunsztowna. W czasach Imperium Rzymskiego produkowano szklane korale, nazywane paciorkami, które dzięki kupcom, docierały do coraz bardziej odległych miejsc. Na warsztatach, oprócz poznania  historii wytwarzania biżuterii, można będzie stworzyć własną bransoletkę i wykonać z modeliny kopie paciorków znalezionych na obszarze Polski.

KOSZT ZAJĘĆ: 15 zł

MIEJSCE: Muzeum Historii Włocławka, ul. Szpichlerna 19

PROWADZĄCA: Monika Włodarczak, tel. 54 232 30 01

warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w malowaniu własnych kompozycji kwiatowych. Inspiracji będą szukać na wystawie czasowej „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991”. Uczestnicy warsztatów nauczą się, krok po kroku, jak odwzorować podstawowe elementy dekoracji, takie jak róża kujawska czy ptaszek. Stworzą piękną kartkę okolicznościową i drewnianą, dużą zawieszkę w kształcie serca, na której namalują autorską kompozycję. 

KOSZT ZAJĘĆ: 15 zł

MIEJSCE: Muzeum Etnograficzne, Bulwary im. Marszałka J. Piłsudskiego 6

PROWADZĄCA: Paulina Kozłowska, tel. 54 232 30 01

                                                                                                                     

Warsztaty będą odbywały się na wystawie czasowej „Znaki pieniężne Odrodzonej Polski”. Uczestnicy dowiedzą się, kto zaprojektował pierwsze polskie pieniądze, jakie wizerunki widnieją na banknotach, zobaczą jak wyglądały pieniądze w getcie żydowskim. W części warsztatowej nauczą się tworzyć matrycę, korzystać z prasy i odbić linoryt.  Wszystko po to, aby zaprojektować własny banknot. Warsztaty wprowadzą uczestników w specyfikę pracy rzemieślnika.

KOSZT ZAJĘĆ: 15 zł

MIEJSCE: Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12

PROWADZĄCA: Kalina Ciesielska, tel. 54 232 30

Inf.prasowa.MZKiD.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz