Zamknij X

Wielkanocne warsztaty rodzinne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

2022-03-29 11:17:27, Q4.pl

Warsztaty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej w okresie Wielkanocy to już tradycja. Tym razem uczestnicy mogli dowiedzieć się trochę o historii tego święta na Kujawach, oraz własnoręcznie wykonać ozdoby.

Tradycyjnie – Kreatywnie na Wielkanoc to warsztaty dla całej rodziny przygotowane przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Warsztaty z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdza fakt, iż musiały odbywać się aż w 3 budynkach MZKiD

Warsztaty cieszą się tak dużym powodzeniem, że organizowane są aż w trzech budynkach, tak aby jak najwięcej osób mogło z nich korzystać. Nie tylko w Muzeum Etnograficznym, ale również w Muzeum Historii Włocławka, oraz w Zbiorach Sztuki. - mówi Beata Wąsik z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Podczas warsztatów omówione zostały zwyczaje kujawskie związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi co kryje się pod wyrażeniami wybijanie żuru, przywoływki dyngusowe, jak wyglądały tradycyjne palmy i jakie zabiegi magiczne nimi czyniono oraz co powinno znaleźć się w święconce.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz