Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart! - konferencja w COPiW

2024-01-22 11:34:57, Q4

17 stycznia we włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyła się I Wojewódzka Konferencja „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Spotkanie zorganizowała Fundacja Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.

Zjawisko hejtu, zarówno w wymiarze cyfrowym (internet) jak i otaczającej nas rzeczywistości staje się coraz bardziej palącym problemem współczesnego świata. To zjawisko w szczególnie mocny sposób dotyka ludzi młodych. To oni spotykają się najczęściej z tą formą agresji w codziennym życiu i to do nich było adresowane spotkanie w COPiW.

Podczas konferencji przy ulicy Żabiej przedstawiano badania tego niepokojącego zjawiska społecznego jakim jest hejt. Warto jest mówić głośno na temat hejtu i temu, jak mu zapobiegać – podkreśla Katarzyna Jaroszewska, pomysłodawczyni projektu.

Włocławska konferencja była elementem szerszej kampanii zainicjowanej przez Fundację „Już jestem…” o nazwie HEJTline. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz