Zamknij [X]

Zarzuty za nawoływanie do zabójstwa i znieważenie policjanta

2019-03-12 10:40:08, Maciej Kowalczyk

Kryminalni z Radziejowa zatrzymali 24-letniego mieszkańca pow. radziejowskiego, który usłyszał zarzuty nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa oraz znieważenia policjanta. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu poinformował policjant z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, który w komentarzach na jednym z portali społecznościowych został znieważony i złożył zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą, zaczęli analizować wpisy 24-latka. Znaleźli kilka jego komentarzy do artykułów o pracy mundurowych, w których nawoływał do zbrodni zabójstwa radziejowskich policjantów. 

Na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych w niedzielę (10.03.19r.) rano kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę w miejscu zamieszkania. Policjanci przeszukali jego posesję i zabezpieczyli sprzęt, który mógł posłużyć do bezprawnych wpisów na portalu społecznościowym.
Wczoraj(11.03.19r.) zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Radziejowie, gdzie usłyszał zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa policjantów oraz znieważenia funkcjonariusza.

24-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakazał mu zbliżania się do radziejowskich policjantów oraz opuszczania kraju, a ponadto nałożył na niego poręczenie majątkowe. Za to przestępstwo grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz