Spotkania z mieszkańcami. Marek Wojtkowski w Śródmieściu

2023-12-08 11:57:38, Q4

Czwartek 7 grudnia był kolejnym przystankiem na trasie cyklicznych spotkań prezydenta z mieszkańcami Włocławka. Tym razem Marek Wojtkowski spotkał się z mieszkańcami Śródmieścia w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Nim jednak odbyło się czwartkowe spotkanie, prezydent, podobnie ja w przypadku innych osiedli, odwiedził działające na tym terenie miejskie instytucje, placówki, stowarzyszenia i firmy. Następnie spotkał się z dziennikarzami w Centrum Aktywizacji i Przedsiębiorczości. To ten budynek przy ulicy 3 Maja 18 ma stać się centrum włocławskiej rewitalizacji

Spotykamy się w miejscu, które ma być kolebką naszej rewitalizacji. Kolebką w sensie organizacyjnym. Tutaj mieścić się będą najważniejsze instytucje i jednostki, które odpowiadają za rewitalizację w naszym mieście poczynając od Wydziału Rewitalizacji poprzez nasze "Śródmieście Cafe" – stwierdził prezydent.

Obiekt, który w tej chwili przechodzi odbiory techniczne znajdzie się także miejsce dla innych instytucji działających w naszym mieście, takich jak choćby Wydział Rewitalizacji, czy Lokalna Grupa Działania.

Ważnym aspektem funkcjonowania CAiP będzie też możliwość zamieszkania w tym miejscu przez uzdolnionych absolwentów uczelni technicznych, to z myślą o nich powstała w tym miejscu przestrzeń mieszkalna. Na wewnętrznym dziedzińcu zaś znalazło się miejsce dla podwórza partycypacyjnego, które ma stać się miejscem spotkań i imprez plenerowych.

Instytucje, które zajmą pomieszczenia Centrum będą przeprowadzane tu sukcesywnie. Część z nich rozpocznie funkcjonowanie w tym miejscu już na początku przyszłego roku.

 

Komentarze (1)


Wiesław Ustawka (2023-12-08 15:32:28) Zgłoś do moderacji
Tam byli jacykolwiek mieszkańcy?

Dodaj swój komentarz