Policjanci na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

2023-12-01 11:57:39, Q4

Ze słuchaczami spotkali się radziejowscy policjanci, którzy omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczyli także, jak nie dać się oszukać.

W spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddział w Radziejowie uczestniczyli radziejowscy policjanci młodsza aspirant Magdalena Cywińska-Grobelska oraz aspirant Dawid Kontowicz.

Wygłosili wykład pt. „Bezpieczny senior". Policjanci dużo uwagi poświęcili na elementy odblaskowe, jaki wpływ mają na poprawę bezpieczeństwa. Opowiedzieli o akcji „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo". Przypomnieli niekiedy elementarne i podstawowe zasady, jakimi powinien się kierować pieszy i rowerzysta, aby być bezpiecznym na drodze. Niestety, wiele razy te zasady są łamane i dochodzi do wypadków.

Jak zwykle przy okazji takich spotkań, nie obyło się bez ostrzeżeń o oszustach podających się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej.

Policjanci podkreślali, jak ważne w kontakcie z osobami obcymi jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Była również mowa o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia, czy to rzeczy osobistych jak również domów i mieszkań.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz