Seniorzy z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie

2023-07-25 13:08:21, Q4

Zwiedzanie budynku jednostki, poznanie pracy policjantów „od kuchni". To tylko niektóre z elementów wizyty gości z Domu Opieki Dla Osób Starszych „Dęby", którzy odwiedzili radziejowską komendę.

W Polsce wciąż dochodzi do sytuacji, w których osoby starsze są ofiarami oszustw i tracą swój majątek. Aby temu przeciwdziałać policjanci, podejmują szereg działań mających na celu ograniczenie tego zjawiska. Są to m.in. działania informacyjno-edukacyjne w mediach, apele kierowane do mieszkańców ale także spotkania z Seniorami. Chodzi przede wszystkim, o to aby edukować osoby starsze i uczulać je, jak mają zachować się w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy.

W poniedziałek, 24 lipca 2023 roku, do radziejowskiej komendy policji zawitali mieszkańcy Domu Opieki Dla Osób Starszych „Dęby". Goście mieli okazję zwiedzić najważniejsze miejsca, do których na co dzień nie ma dostępu. Spotkanie było również okazją do wspólnej rozmowy profilaktycznej na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych. Szczególną uwagę zwrócono na nowe metody działania oszustów, wykorzystujących łatwowierność osób starszych. Przedstawiono możliwości kontaktu z Policją za pomocą "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" czy poznania swojego dzielnicowego przez aplikację "Moja Komenda". Odwiedziny seniorów dały nam też możliwość promocji naszego zawodu, aby za ich pośrednictwem płynął pozytywny przekaz i zachęta do członków rodzin, aby zasili nasze szeregi.

Na zakończenie spotkania wszyscy seniorzy otrzymali elementy odblaskowe.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz