Kolejne sukcesy Borysa za kierownicą rajdówki

2023-11-29 15:39:00, Q4

Dziesięciolatek z Włocławka nie zwalnia tempa. Po bardzo udanym sezonie kartingowym, zakończonym aż trzema tytułami indywidualnymi, z powodzeniem powrócił do rywalizacji z dorosłymi kierowcami w cyklach samochodowych.

W klasyfikacji całego sezonu bardzo licznie i silnie obsadzonej serii Time Attack Trophy Borys Piotrowski zajął szóste miejsce w klasie 3 w gronie aż 34 sklasyfikowanych zawodników. Ostatnie zawody zakończył na siódmej pozycji.

Jeszcze lepiej było 11 listopada na torze w Toruniu w rywalizacji o Puchar Niepodległości w ramach ligi Track Day Trophy. Utalentowany włocławianin w swojej klasie był piąty. Jego strata do podium była tego dnia naprawdę niewielka i wyniosła niespełna cztery sekundy w sumowanym wyniku wszystkich prób sportowych. Tempo Borysa Piotrowskiego wraz z biegiem zawodów rosło. W drugiej próbie dziesięcioletni kierowca uzyskał trzeci rezultat, w czwartej – szybszy od niego był już tylko jeden z rywali!

W przypadku tak młodych zawodników jak Borys kolejne przejechane kilometry są naprawdę bezcenne – stwierdza Ariel Piotrowski, tata kierowcy i jednocześnie menedżer zespołu. - W tym wieku chłopcy bardzo szybko uczą się, co widać praktycznie na każdej próbie. Każdy start, każde tego typu doświadczenie niewątpliwie będzie procentowało w przyszłości. Także cieszą nas uzyskiwane wyniki, ale nie mniej to, że Borys w ten sposób już może pobierać naukę rajdowego i wyścigowego fachu.

Po startach na asfalcie Borys Piotrowski spróbował swoich sił na luźnej nawierzchni, czyli na szutrach. Przed kilkoma dniami wziął udział w zawodach z cyklu Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn. Wystartował w nich jako tzw. zerówka, czyli poza konkurencją. Mimo, że tego dnia formalnie nie rywalizował z innymi kierowcami, to jednak ambitnie podszedł do startu i jego tempo w tych warunkach też było dobre, pozwalałoby mu na miejsce mniej więcej w środku stawki.

Teraz Borys ma krótką przerwę od startów. Sezon zakończy 10 grudnia udziałem w czwartej edycji Toruńskiej Barbórki. Przed rokiem w tych zawodach stanął na podium w swojej klasie. Uplasował się też w pierwszej trójce Nocnego Kryterium Asów MotoPark, które towarzyszyło tej imprezie.

(informacja prasowa zespołu)
Tekst i fot.: Ariel Rally Team

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz