Nasze szkoły i przedszkola włączają się w patriotyczne akcje

2023-11-09 08:41:45, Q4

W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku trwa Tydzień Patriotyczny. Organizowane są różne działania włączające całą społeczność szkolną do świętowania tego pięknego wydarzenia. Uczniowie stworzyli już przepiękna flagę z życzeń dla Niepodległej, odbył się konkurs dla klas I na najlepiej ubraną salę lekcyjną, zaś starsze klasy "Ubrani w historię " zaprezentowały modę z lat 20. XX wieku. Społeczność szkoły zasadziła Dąb Niepodległościowy, na dziś zaplanowano wycieczkę "Niepodległy Włocławek". Całość zwieńczy koncert patriotyczny 10 listopada.

11 listopada 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 14 organizuje w Parku Łokietka wydarzenie pn. „Ognisko Patriotyzmu”. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

Między innymi Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół nr 3 przystąpiły do projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. „Pamiętają” również przedszkolaki z PP 8.

W szkołach zaplanowane są okolicznościowe akademie, SP 5 zorganizuje konkurs recytatorski (14 listopada o godz. 15.30), a Zespół Szkół Nr 4 zaprasza na II KUJAWSKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I WOJSKOWEJ, który odbędzie się 18 listopada.

To oczywiście tylko część „niepodległościowych” inicjatyw, po szczegóły warto zaglądać do serwisów www i fb poszczególnych placówek.

(inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz