Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

2023-09-18 12:30:42, Q4

W 2023 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 września (sobota) do 22 września (piątek). Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia oraz środowiska przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. W ramach Tygodnia warto sięgnąć po rower, wsiąść do autobusu komunikacji miejskiej czy przemieszczać się pieszo.

Włocławek, jak co roku, również włącza się w te obchody. Jutro, tj. we wtorek 19 września 2023 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 zajezdnia autobusowa na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będzie otwarta dla zwiedzających. Ogłoszony zostanie konkurs na najfajniejszą fotkę z autobusu.

Natomiast w piątek 22 września 2023 r. właściciele oraz współwłaściciele samochodów osobowych, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego, będą mogli bezpłatnie podróżować miejskimi autobusami. Na piątek szykujemy też inną niespodziankę dla pasażerów, ale szczegółów na razie nie zdradzimy.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz