"Zielone" autobusy we Włocławku? - rusza przetarg

2018-08-01 08:31:02, Maciej Kowalczyk

Włocławianie zdążyli już je poznać. Autobusy elektryczne, wtedy jeszcze testowo, pojawiły się na włocławskich ulicach na początku tego roku. Wszystko wskazuje na to, że niebawem, już na stałe, pojawi się ich więcej.

Został ogłoszony przetarg w tej sprawie. Przedmiotem zamówienia jest m.in. dostawa trzech fabrycznie nowych ekologicznych, zeroemisyjnych, niskopodłogowych – autobusów miejskich klasy MAXI z napędem elektrycznym.

Przedmiotem zakupu będą pojazdy z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m o pojemność na min. 73 osoby, z czego min. 24 na miejsca siedzące. Akumulatory muszą mieć pojemność min. 200 kWh. Dzięki temu na jednym ładowaniu mają pokonać dystans min. 120 km. Wyposażenie obejmuje klimatyzację, elektroniczne tablice diodowe zewnętrzne, wewnętrzny monitor LCD, kasowniki, system zliczania pasażerów oraz monitoring oraz min. trzy gniazda USB do ładowania urządzeń przenośnych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne będzie miało autoryzację na obsługę i naprawę autobusów. Termin składania ofert mija 6 września. O wyborze zadecydują cena (60%), kwestie techniczne (25%) oraz gwarancja (15%). Pojazdy mają zostać dostarczone do końca maja 2019 r.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz