Zamknij X

Do MPK trafią 3 "elektryki"

2019-01-15 13:51:08, Maciej Kowalczyk

Do końca października na ulice miasta wyjadą trzy nowoczesne autobusy elektryczne. Ratusz rozstrzygnął przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożył Solaris.

Dostawa autobusów jest częścią zadania pn. "Rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego poprzez poprawę efektywności energetycznej, wdrażanie technologii niskoemisyjnej we Włocławku". Warto w tym miejscu przypomnieć, że to nie pierwszy przetarg ogłoszony przez miasto w ramch projektu. We wrześniu, kiedy po raz pierwszy otworzono kopertę z ofertą (zgłosił się jedynie Solaris Bus&Coach) kwota przekraczała zaplanowane przez miasto 6,5 miliona. Budżet został powiększony, w ponownym postępowaniu także wystartował jeden oferent, ponownie - Solaris.

Tym razem miasto zdecydowało się na podpisanie umowy wartej 8.431.650,00 zł. brutto. Przedmiotem podpisanej umowy jest dostawa trzech fabrycznie nowych ekologicznych, zeroemisyjnych, niskopodłogowych – autobusów miejskich klasy MAXI z napędem elektrycznym, jednak nie tylko. Do Włocławka trafią także trzy ładowarki zajezdniowe, oraz jedna dwufunkcyjna.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz